21Blog 7/2023: Oznámenie Gamefairu 2023, nový projekt v testovacej fáze či interné novinky z fungovania tímu

Niektorí trávia letné mesiace na brigádach, iní zas v bazénoch, horách či letných táboroch. My popri inom stále trávime čas v práci na našich projektoch, ktoré sa už pomaly dostávajú na svetlo sveta. Prečítajte si o niektorých z nich v júlovom 21Blogu!

Termín Gamefairu predstavený

Najväčšia akcia roka z dielne 21Games, Gamefair, je po mesiacoch čakania vyňatá spod rúška tajomstva.

Štvrtý ročník herno-technologického festivalu Gamefair sa uskutoční 22. a 23. septembra tohto roka v priestoroch UVP Technicom, kde sa odohrával i v roku 2022.

Základným motívom tohto ročníka bude zameranie Gamefairu na vzdelávanie o bezpečnom, zdravom a efektívnom pôsobení na internete prostredníctvom videohernej kultúry, čo odzrkadľuje naše smerovanie v 21Games, o ktorom sme písali v minulých vydaniach 21Blogu.

Súčasťou podujatia budú mimo série edukatívnych workshopov, diskusií a prednášok aj tento rok turnaje, stánky, virtuálna realita, hostia zo sveta gamingu, workshopy a mnoho ďalších aktivít, ktoré si naši návštevníci počas minulých ročníkov obľúbili.

Do hĺbky sa o Gamefairi budeme venovať v najbližšom vydaní 21Blogu, dovtedy o ňom budeme informovať na sociálnych sieťach 21Games.


Projekt Hráči športujú

Kľúčom k úspechu v živote, i v hre je okrem iného i balans medzi všetkými potrebnými aktivitami. Svetovo najlepší hráči počítačových hier preto musia v rámci svojich tréningových procesov zdokonaľovať nie len svoje herné zručnosti, ale i psychickú a fyzickú kondíciu.

Zdravé pôsobenie na internete je súčasťou vízie 21Games, preto sa snažíme motivovať hráčov k fyzickým aktivitám. Hovoriť o veciach iba na prednáškach však nie je našim štýlom, veci sa snažíme robiť interaktívne. A šport v našom prípade určite nie je výnimkou.

V júli tohto roka sme preto v našom tíme otestovali projekt s pracovným názvom Hráči športujú. Princíp je jednoduchý – všetci súťažiaci majú za úlohu kedykoľvek vo svojom voľnom čase zaznamenávať svoje športové aktivity, beh, cyklistiku alebo chôdzu. Po zadaní výsledkov na komunikačný kanál sa prejdené kilometre konvertujú na body do tabuľky. Tí najúspešnejší športovci na základe bodovania zároveň bojujú o vecné ceny.

V internom tíme boli po skúšobnom kole veľmi pozitívne ohlasy, takže je pravdepodobné, že tento športovo ladený projekt sa buď v tejto podobe, alebo v doplnení s inými prvkami, dočká svojho globálneho spustenia.


Systém bodovania členov tímu

Gamifikácia sa v projekte Hráči športujú ukázala ako zábavný i efektívny spôsob, ako motivovať ľudí k správnym veciam. Prečo teda nezaviesť gamifikáciu aj do našich pracovných štruktúr?

V júli sme nášmu tímu predstavili interný systém bodovania členov tímu. Jeho základnou funkciou je, že za všetky splnené, či nesplnené úlohy, ktoré naši členovia splnia, je daným ľuďom pridávané alebo odoberané ELO.

V systéme máme zakomponované rankupy, rankdowny, celú škálu úrovní a titulov, ktorými sa tí najaktívnejší čoskoro budú môcť nazývať.

Rankingu dodáva štipku soli fakt, že sa na základe neho bude po novom rozdeľovať časť odmien pre našich členov.


Kvartálne stretnutie 21Games

8.7. sa uskutočnilo kvartálne stretnutie 21Games, ktoré bolo určené na prezentáciu práce interného tímu všetkým našim členom a prehĺbenie tímových vzťahov.

Vo formálnej časti stretnutia sme prezentovali našu prácu počas druhého kvartálu, výsledky projektov, o ktorých sme vás informovali v jarných a letných vydaniach 21Blogu a o našich plánoch pre najbližšie mesiace. Témou bolo samozrejme aj najbližšie veľké stretnutie ľudí v našom tíme, a to pri príležitosti Gamefairu 2023, ktorý budeme čoskoro organizovať.

Júlové vydanie 21Blogu je u konca. My sa k vám ozveme znovu v septembri v augustovom vydaní. Bude to špeciálne vydanie, nakoľko to bude posledný 21Blog pred Gamefairom 2023. Môžete sa teda tešiť na predstavenie mnohých aktivít, ktoré budete mať možnosť na našej akcii roka vykonávať. Dovtedy sledujte naše sociálne siete a nezabudnite hrať fér!


Ďakujeme, že stojíte pri nás!

My naďalej stojíme s vami.

Tím 21Games

21Games

15.8.2023

zdroje:

21Games