21Blog 8/2023: Podujatie roka je už za dverami

Vitajte pri špeciálnom, augustovom vydaní 21Blogu! Téma tohto mesiaca je jasná: Gamefair 2023. Poďme sa teda pozrieť, ako prebiehajú prípravy na najväčší herno-technologický festival na východnom Slovensku, ktorý sa bude konať už 22.-23.9. v UVP Technicom.

Exkluzívny program pre stredné školy

21Games si prešlo tento rok premenou svojej štruktúry a vízie od základov. Už nie sme len startup, ktorý robí turnaje vo videohrách, venujeme sa vzdelávaniu, kultúre a životnému štýlu. Našou víziou je prinášať verejnú osvetu o bezpečnom, zdravom a efektívnom pôsobení na internete prostredníctvom videohernej kultúry, a to sa odzrkadlilo aj na programe Gamefairu 2023.

Piatkový program bude určený exkluzívne pre študentov stredných škôl, ktorí budú môcť navštíviť podujatie v rámci školských exkurzií. Je pre nich pripravená sada prednášok od odborníkov z popredných slovenských technologických firiem na témy, ktoré študentom dokážu záživnou formou rozšíriť obzory ich štúdia:

Harmonogram prednášok Gamefairu 2023 v piatok:

- 9:00 - 10:00 >> Digitálna bezpečnosť (Ladislav Bačo ESET)

- 10:00 - 11:00 >> Crypto prakticky a jednoducho (Lukas Šebesta Crypton Digital/Wexo)

- 11:00 - 12:00 >> Digitálna bezpečnosť (Ladislav Bačo ESET)

- 12:00 - 13:00 >> Duálne vzdelávanie + Z myšlienky fungujúci projekt (Matúš Čičvara DT ITSO + Peter Breyl ICKK)

- 13:00 - 14:00 >> Finančná gramotnosť (Martin Činčár OVB)

Okrem prednášok budú môcť študenti navštíviť aj stánky našich partnerov, ako ESET, či DT ITSO Slovakia, prípadne si spríjemniť čas na závodných simulátoroch, virtuálnej realite, PC zóne, či Music Machine.


Turnajoví nadšenci si prídu na svoje

Ani tento rok tomu nebude inak, že zápolenia hráčov v turnajoch budú pevnou súčasťou Gamefairu 2023. V Košiciach sa znovu stretnú na jednom mieste hráči všetkých vekových kategórií, aby sa schuti zabavili a zasúťažili proti sebe.

Prvýkrát v histórii Gamefairu sa bude súťažiť na všetkých e-športových platformách – počítačoch, mobiloch, aj herných konzolách. Ešte ani raz na Gamefairi nechýbali overené klasiky ako Counter Strike a Clash Royale, tento rok k nim pridávame turnaj aj na PlayStation 5 konzolách, a to vo futbalovom simulátore FIFA.

Vo všetkých hrách pôjde 100% zo vstupného od hráčov priamo do prize poolu, ba navyše, 21Games hráčom ešte prispeje.

- CSGO BYOC turnaj: max 8 tímov, štartovné 75€ na tím, prizepool zo vstupného + 100€ od organizátora (pri full kapacite 700€). REGISTRÁCIA CS:GO

- FIFA 23 turnaj: max 32 hráčov, štartovné 15€, prizepool zo vstupného + 100€ od organizátora (pri full kapacite 580€). Hrať sa bude na PS5. REGISTRÁCIA FIFA

- Clash Royale turnaj: max 32 hráčov, štartovné 15€, prizepool zo vstupného + 50€ od organizátora (pri full kapacite 530€). Hrať sa bude s kartami na turnajovej úrovni, bez Evolúcií. REGISTRÁCIA CR


Najväčšia zábava už tradične v sobotu

Gro tohtoročného Gamefairu sa bude konať v sobotu. Okrem hore zmienených turnajov budú na pódiu už tradične diskusie o problematike výchovy mládeže v internetovej dobe, aj zábavnejšie diskusie so streamermi a influencermi. Prednášať sa bude o gamingu, komentovaní, aj o medzinárodnom videohernom festivale Game Days. Účastníci sa na pódiu môžu tešiť na Kahoot quiz a naživo komentované zápasy zo všetkých turnajov na Gamefairi.

Mimo pódia bude pre návštevníkov prichystaná tombola, zábavná interaktívna quest cesta, virtuálna realita, herné konzoly, závodný simulátor, Nintendo zóna a široké spektrum stánkov od našich partnerov, ako ESET, či DT ITSO. A samozrejme, herná zóna od LanCraftu s desiatimi výkonnými hernými notebookmi. Jednoducho, program na celý deň!

Registrácia na podujatie je za zvýhodnenú cenu pomocou kódu #GAMEFAIR dostupná TU!

Podrobné informácie o podujatí neustále postupne zverejňujeme na našom webe a sociálnych sieťach.

Dúfame, že sa s čo najviac z vás vidíme! Práve naživo totiž vznikajú tie najkrajšie herné zážitky.


Ďakujeme, že stojíte pri nás!

My naďalej stojíme s vami.

Tím 21Games

21Games

15.8.2023

zdroje:

21Games