21Blog 2/2023: Naša vízia, Content Cup a nový Brawl Stars projekt

Lastovičky na strechách pomaly začínajú čvirikať, vo vzduchu už cítiť jarný vánok. Ako to už v jari býva, zo zimy sa neprebúdza len príroda, ale i prvé snežienky e-športovej scény. Prichádza marec a spolu s ním i druhý mesačný blog tímu 21Games za rok 2023. Vitajte!

Dlhodobá vízia 21Games

Občianske združenie 21Games od svojho vzniku hľadelo na gaming ako na poslanie, ktoré treba naplniť svojim čestným, kvalitným a pro-hráčskym prístupom.

Vedenie 21Games sa neustále vzdeláva od rôznych ľudí a počas offseasonu pracuje na svojich strategických cieľoch. Čo je však vlastne našou víziou?

Koncoročný turnaj na SPŠE PO

Víziou občianskeho združenia 21Games je tvoriť verejnú osvetu o bezpečnom, efektívnom a zdravom pôsobení mladých na internete skrz gamingovú kultúru.

Verejná osveta - 21. storočie prináša novým generáciám výzvy, aké nemusel prekonávať nikto pred nimi. Technológie so sebou vždy prinášajú nebezpečenstvo, i mnoho potenciálneho úžitku - závisí od toho, ako rýchlo sa ich spoločnosť naučí správne používať. Tempo, s akým však technológie prichádzajú v dnešnej, informačnej, dobe, je príliš veľké nato, aby naň stihlo tradičné školstvo reagovať. Zvlášť to slovenské. A práve vtedy prichádzame na scénu my, ktorí sme s týmito technológiami v dennom kontakte, aby sme o bezpečí, efektívnosti a zdraví učili mladých ľudí.

Bezpečie – Čoraz rafinovanejšie spôsoby podvodníkov na internete, kyberšikana alebo dezinformácie nie sú problémy, ktoré si môžeme dovoliť ignorovať. Naopak, je našou občianskou povinnosťou využiť všetky naše prostriedky nato, aby sme vzdelávali o hrozbách internetu deti a mladých ľudí, ktorých to nikto pred nami nenaučil.

Efektívnosť Nové technológie znamenajú i nové podmienky na trhu práce, pomyslime napríklad na umelú inteligenciu. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, vášeň v gaming môže u mladého človeka skončiť ako životné povolanie, pretože s gamingom súvisí množstvo zamestnaní. Človek pre ne potrebuje nabrať know-how, o ktorom sa nenaučí v školskej lavici, ale jedine praxou.

Zdravie – Hranie hier je jedným z veľmi príjemných spôsobov, ako si užiť svoj voľný čas. Ak však človek prioritizuje hranie nad svoje povinnosti, končí to v podlomení jeho fyzického zdravia, psychického zdravia a v konečnom dôsledku, paradoxne, aj jeho herných výkonov.

Gamingová kultúra – Búrajme stereotypy o gamerskej kultúre. Gameri sú ľudia, ktorí si radi zahrajú hry, pokecajú na Discorde. To však neznemaná, že popri tom nemôžu aj športovať, vzdelávať sa a sebarozvíjať sa. Ba naopak, gameri by mali byť expertmi nato, ako fungovať na internete, ako vyhľadať, overiť a spracovať informácie, ako sa posúvať vpred vďaka krásnym možnostiam, ktoré internet ponúka.

Všetko sú to veci, ktoré sú príliš dôležité nato, aby sme nad nimi mávli rukou. Navyše máme oproti tradičným metódam výhodu, ktorú nám vychovávatelia prednášajúci v katedrách škôl môžu len závidieť – osobnú skúsenosť a autenticitu.

Naše poslanie vnímame zodpovedne. Chápeme, že nemôžeme všetko dosiahnuť . Potrebujeme spolupracovať s odborníkmi, podporu od súkromného alebo štátneho sektoru, šikovné ruky každého mladého, ktorý zdieľa túto víziu s nami.

Budeme však za túto víziu bojovať a všetky naše aktivity usmerňovať k jej naplneniu. Stojí to zato.

Content Cup

Tvorcovia obsahu sú osobnosti, bez ktorých by vyzerala turnajová scéna omnoho chudobnejšie, ako vyzerá dnes. Na prelome rokov sme rozmýšľali, ako sa vieme venovať tejto časti e-športového ekosystému a po dohode so 4 miestnymi content creatormi sme minulý mesiac spustili celkom nový a unikátny projekt – Content Cup.

Hao, Tatianatta, Skrecounka112 a Yodoch započali svoju cestu Content Cupom crossovej bojovou hrou z roku 2022 – MultiVersus.

Naši 4 súťažiaci mali počas minulého mesiaca k dispozícií škálu challengov a questov, ktoré mohli prekonávať. Týkali sa buď samotnej hry, alebo celkovo ich streamu. Vrcholom ich mesačnej snahy bol showmatch medzi všetkými štyrmi na konci mesiaca, v ktorom ukázal najväčšie skilly Yodoch.

Niet tomu divu, veď Yodoch drtil MultiVersus na streame poctivo celý mesiac a splnil takmer všetko, čo mohol!

Stáva sa teda víťazom februárovej série, ostatní streameri však majú ešte dosť času dobehnúť ho v celkovom hodnotení. (Ale isto to nebudú mať ľahké)

Čakajú nás 3 ďalšie hry, ktoré, veríme, prinesú viac zábavy pre streamerov, i pre vás, divákov. O to nám predsa ide, že?

Celkového víťaza 1. sezóny Content Cupu spoznáme na konci mája.

Brawl Stars a mobilné hry

Mobilné hry sú neoddeliteľnou súčasťou 21Games už od jeho vzniku. Napriek obrovskému množstvu hráčov mobilných hier sa im na česko-slovenskej scéne stále nevenuje primeraná pozornosť oproti PC gamingu. To by sme však neboli 21Games, aby sme sa to nesnažili zlepšiť!

Brawl Stars komunita nám minulý rok vrátila našu dôveru v Xiaomi Brawl Stars lige. S viac ako 600 registráciami a peakom 301 hrajúcich hráčov v jednom hracom kole sa jedná o najväčšiu česko-slovenskú Brawl Stars súťaž v histórii.

Druhá sezóna Xiaomi Masters nás v najbližších mesiacoch nečaká ani v Brawl Stars, ani v inej mobilnej hre. Bola by však obrovská škoda skončiť s týmto konštatovaním a nechať komunitu hráčov mobilných hier len tak. Zvlášť amatérsku scénu, ktorá vznikla do veľkej miery vďaka Xiaomi Open a ukázala nám veľkú ochotu hrať.

Preto spúšťame novú videosériu rozhovorov o Brawl Stars a ostatných mobilných hrách s názvom BrawlCast. Každý utorok 20:00 sa budeme stretávať na Discorde 21Games, kde budeme naživo nahrávať diely nášho nového podcastu spolu s hosťami reprezentujúci Brawl Stars scénu. Našim týždenným hosťom budete samozrejme môcť klásť otázky na Instagrame a Discorde, ktoré budú zahrnuté do nakrúcania. Navyše, každý týždeň po ukončení nahrávania ostaneme chvíľu v roomke, aby sme si zahrali naše obľúbené hry, alebo sa len tak zabavili a pokecali.

Záznamy rozhovorov v rámci BrawlCastu nájdete nasledujúci deň na YouTube 21Games.

Milovníci ostatných mobilných hier nemusia zúfať. Keď sa bude diať niečo zaujímavé, budeme pritom, či to bude Brawl Stars, Clash Royale, PUBG Mobile alebo akákoľvek iná mobilná hra. Sledujte sociálne siete 21Games pre viac infa!

Záver

21Blog je u svojho konca, ďakujeme, že s vami môžeme zdieľať naše vnútorné postoje. Počas roka toho plánujeme samozrejme viac, ale o tom zas niekedy inokedy. Dovtedy si užívajte prvých jarných lúčov, sledujte naše sociálne siete a hrajte fér!

Ďakujeme, že stojíte pri nás!

My naďalej stojíme s vami.

Tím 21Games

21Games

6.3.2023

zdroje:

21Games