21Blog 4/2023: 4 Piliere 21Games

Na kraje ulíc už padajú kvety zo stromov, na námestiach už hrdo stoja ozdobené máje. Začína sa máj – mesiac lásky. Nedalo by nám však pustiť sa do krás nového mesiaca, keby sme ten starý neukončili našim mesačným recapom – 21Blogom. Nuž teda, vitajte!

4 PILIERE 21GAMES

Tento mesiac je v 21Games viac-menej všetko po starom: Yodoch dominuje Content Cupu, my v 21Games sa naďalej samovzdelávame a content tím stále tvorí obsah na sociálne siete. Radi by sme vám však v tomto vydaní 21Blogu ukázali trochu viac, ako našu mesačnú činnosť, a síce našu víziu 21Games trochu zblízka.

V posledných rokoch bolo 21Games spájané najmä s e-športom. Možnosti internetu však siahajú ďaleko za hranice pro-gamingu, a to chceme reflektovať aj my v 21Games. Preto sme si k naplneniu našich cieľov stanovili 4 piliere, ktoré majú svoje vlastné ciele a vízie, avšak stále sú pod hlavičkou 21Games úzko prepojené. Nechajte sa teda počuť o našich ideách a víziách. Prajeme príjemné čítanie!

21Academy

Internet by malo byť zdravé prostredie pre vývin a formáciu mladých ľudí. Malo by to byť miesto, v ktorom ľudia vedia správne vyhľadávať, overovať a vyhodnocovať informácie.

Miesto, v ktorom je gaming súčasťou životného štýlu, avšak nie jedinou životnou aktivitou.

Miesto, v ktorom sa mladí ľudia aktívne stretávajú pre svoje uplatnenie na trhu práce.

Tým všetkým internet dokáže byť. Aby však ľudia dokázali využiť plný potenciál internetu, musia vedieť, ako naň.

Kľúčom k úspechu je v tomto prípade jedine vzdelávanie. Bohužiaľ, internet, ako ho dnes poznáme, je stále pomerne mladé miesto, na ktoré sa školský systém nestihol etablovať. Deti sa v škole na hodinách informatiky zriedka učia o spracovávaní informácií, netikete, kyberbezpečnosti či možnostiach, ktoré im internet ponúka pre seba rozvoj. A ak už aj áno, často dostanú vyučujúceho, ktorému je informatika maximálne tak na príťaž. Samozrejme je tu mnoho výnimiek, avšak stále sú to iba výnimky z pravidla.

Preto tu prichádzame my, odhodlaní naplniť naše povolanie ukázať slovenským deťom z prvej ruky všetko, čo potrebujú pre bezpečné, zdravé a efektívne pôsobenie v online svete vedieť. A čo viac, vieme im to ukázať formou, ktorá je im prirodzená, lebo ju konzumujú na dennej báze na sociálnych sieťach. Keď spojíme príjemné s užitočným, často si ani neuvedomia, že sa práve niečo naučili.

Samozrejme, na obsiahnutie takého veľkého sústa potrebujeme spolupracovať s odborníkmi a organizáciami z mnoho oblastí, aby sme naše skúsenosti vedeli doplniť o tie teoretické.

Už teraz sa v tíme tešíme na to, čo všetko tieto spolupráce prinesú. Ak na konci dňa budeme mať vďaka našej práci čo i len o trochu vzdelanejšiu mládež, tak to stojí za to!

MichaelAverage prednáša o jeho ceste streamovaním (2022)

21Culture

Čo spája všetkých gamerov? Keď sa úprimne zamyslíme nad touto otázkou, mnoho z nás by si spomenulo na niekoľko stereotypov, ktoré sa spájajú s týmto pomenovaním.

To by sme však neboli my, keby sme sa s týmto konštatovaním uspokojili. Gameri by mali byť ľudia, ktorí sa pre svoju vášeň dokážu spojiť a dokázať veľké veci. Dokážu využiť svoje skúsenosti v internetovom priestore pre svoje uplatnenie v spoločnosti. Hrajú s rozumom, dokážu mať balanc medzi svojimi voľnočasovými záľubami a kombinujú súťaženie na elektronickom poli s fyzickou aktivitou.

Sú to prívlastky, ktoré z podstaty veci dávajú zmysel a ktoré hráči videohier naozaj dokážu naplniť, lebo im k tomu hry dávajú predpoklady. Prvý krok je však vôbec uvedomiť si, že toto je životný štýl, ktorý dokážu viesť a ktorý by viesť mali.

A opäť, kto iný by im mal ukázať skutočnú gamingovú kultúru, ak nie my, gameri?

21Lifestyle

Ako spomíname v úvode, počítačové hry sú iba kúskom z toho, čo internet ponúka. Aby sme ako spoločnosť dokázali lepšie pochopiť gamerov, treba sa venovať aj ostatným veciam, ktoré sa s týmto odvetvím spájajú!

Videohry sú audiovizuálne umenie, ktoré v sebe spája nie len jedinečné herné mechaniky, ale i príbeh, soundtrack, či grafické znázornenie postáv a prostredia. To sú všetko formáty, ktoré predsa prijímame i v ich pôvodnej forme, vo forme hudby, filmov, komixov, či kníh.

A to sa stále pozeráme iba na hmotnú časť, to pravé, orechové, tvoria hráči, keď sa spoja! Spolu sa hráme, spolu sledujeme obsah na internete, spolu sa smejeme, spolu športujeme, spolu cestujeme na LANky. Komunita gamerov je špecifickou spoločnosťou ľudí, ktorá má v sebe veľký potenciál, ktorý si priam pýta naplniť.

Je mnoho spôsobov, akým sa dá naplniť priestor, ktorý ponúka spojenie virtuálneho a reálneho sveta. Všetko čo treba, je trochu tvorivosti a o trochu viac vôle.

Kalčetový turnaj na Gamefairi 2022

21Esport

Samozrejme, že sa nevzdávame našej e-športovej minulosti ani budúcnosti. Veď predsa, základom každej videohry je súťaženie.

Či už z pozície hráča, alebo diváka, základnými požiadavkami voči organizátorom e-športových súťaží musí byť spravodlivosť, slušnosť a plynulosť súťaže. V týchto hodnotách vždy vychovávame našich adminov, a sme radi, že aj vďaka nám rastie kvalita súťaží aj u ostatných organizátorov.

Snažíme sa, aby boli naše podujatia vždy inovatívne a tvorivé. To sa týka formátov i produkcie. Pýšiť sa v tomto ohľade môžeme napr. Xiaomi Masters ligou z minulého roka, ktorá vďaka svojim inováciám dosiahla najvyšší počet hráčov v histórií CZSK Brawl Stars súťaží a svojou produkciou stanovila nový štandard živého vysielania pre ostatných organizátorov.

Turnaje by však mali tvoriť prvoradé emóciu, vášeň a spomienky, pretože to je ten dôvod, prečo to robíme! Pro-hráčskym prístupom sa zas mohlii tešiť napríklad návštevníci Gamefairu 2022, pri ktorého organizácií sme sa nehrali na veľký a prestížny turnaj, ale radšej sme dali čas do zábavného programu. A hráči môžu potvrdiť, na Gamefairi bola fakt sranda!

Nemôžeme však zaspať na vavrínoch minulosti. Chceme pokračovať. Je potrebné prepájať e-športové štruktúry, spájať študentov, firmy a verejný sektor. Treba naďalej trvať na kvalite admin tímu a inšpirovať sa od komunitných i komerčných projektov, ktoré nesú úspech.

No predovšetkým, ani keby sme hostili eventy v najväčších štadiónoch sveta, nesmieme zabudnúť na to, z kadiaľ pochádzame – z komunity. Preto stále platí, že hráči budú pre nás vždy viac, ako čísla v excel tabuľke a komunita bude u nás vždy na prvom mieste. Vidíme sa o mesiac! <3

Ďakujeme, že stojíte pri nás!

My naďalej stojíme s vami.

Tím 21Games

21Games

4.5.2023

zdroje:

21Games