21Blog 6/2023: Turnaj na strednej škole, koniec jarnej sezóny a hodnotenie pobytu startupu v UVP Technicom

Rok 2023 sa nám práve preniesol do svojej druhej polovice. Žiaci a študenti sa tešia zo začiatku letných prázdnin. Aký ideálny čas zrekapitulovať si, čo sa udialo v 21Games minulý mesiac! Vitajte pri júnovom vydaní 21Blogu!

21Games na školách

Stredoškolské prostredie pre nás zďaleka nie je neznámou vodou. 21Games vzišlo zo stredoškolskej pôdy, keď sa len pre zábavu organizovali medzitriedne turnaje, ktoré neskôr vyrástli do turnajov medzi-internátnych a medzi-školských. Až potom 21Games pristúpilo k ďalšiemu stupienku, expanzii k verejnosti na Gamefairi 2019.

V práci so strednými školami chceme rozhodne pokračovať aj naďalej. Mladí, technicky zdatní ľudia, ktorí trávia veľkú časť svojho voľného i pracovného času na internete sú pre nás skupinou, voči ktorej cítime zodpovednosť odovzdať jej digitálne zručnosti a skúsenosti o bezpečnom, zdravom, efektívnom a slušnom pôsobení na internete od ľudí, ktorí v odbore na vlastnej koži zažili príležitosti i hrozby internetu. A to spôsobom, ktorý je im prirodzený a autentický.

Jedným, avšak nie jediným spôsobom, ako sa priblížiť k stredoškolákom je práve organizácia koncoročných turnajov v počítačových hrách, pri ktorých žiaci po roku snáh vystriedajú učebnice za klávesnice a myši. Presne to sa stalo 20. 6. na Spojenej škole, Ľudmily Podjavorinskej v Prešove. Študenti tejto školy si totiž zmerali sily v turnaji v Counter-Strike: Global Offensive pod našou záštitou.

Admini 21Games sa postarali o prípravu, technické zabezpečenie turnaja a komunikovali s hráčmi o všetkých ich potrebách počas samotného turnaja.

Celkovo sa zúčastnilo 40 hráčov, 3 najlepšie tímy sa na konci turnaja tešili nie len z vedomosti, že spoluprácou prekonali svojich spolužiakov, ale i krásnych medailí a starter packu od nášho partnera, Nugosu.


Koniec jarnej sezóny

V úvodných mesiacoch tohto roka sme ohlásili naše jarné projekty s dosahom na verejnosť: Content Cup a BrawlCast. Nakoľko ešportová scéna býva počas letných prázdnin v útlme, nastáva ideálny čas na rekapituláciu prvej sezóny týchto projektov.

Content Cup ukázal, že zaujímavý obsah sa dá tvoriť aj bez toho, aby k nemu boli tlačené veľké prizepooly. Zamerali sme sa na streamerov, tvorcov obsahu, ktorých zásluhou je súčasťou videohernej komunity veľká časť jej členov. Sú to práve oni, ktorí dokážu tvoriť zábavný a autentický obsah pre svoju divácku základňu.

Projekt Content Cupu bol nie len malým zadosťučinením za túto prácu, ale takisto zdrojom nového obsahu a zábavy, ako i miestom, kde sa prepojili komunity 4 rôznych streamerov s divákmi 21Games.

Už teraz sa tešíme na pokračovanie spolupráce s tvorcami obsahu nad rámec Content Cupu. Spoluprácu streamerov a e-športových organizácií považujeme za nie len prospešnú, ale i naplňujúcu a zábavnú. Ďakujeme teda za spoluprácu všetkým zúčastneným!

Content Cup však nebol jediným novým formátom, do ktorého sme tento rok vstúpili. Skúsili sme takisto osloviť scénu mobilných hier, a to týždennými videorozhovormi s osobnosťami mobilného gamingu pod názvom BrawlCast.

Posledným júnovým utorkom sme ukončili túto videosériu, v ktorej sme vyspovedali aktívnych i bývalých hráčov, komentátorov, administrátorov, organizátorov, youtuberov či streamerov.

Po letnej prestávke vidíme v podcastoch cestu v expanzii mimo mobilného gamingu, aby sme týmto obsahom obohatili širšie publikum. S BrawlCastom sa teda po jarnej sezóne lúčime, určite však nie s rozhovormi so zaujímavými osobnosťami 😉

Hodnotenie pobytu startupov v UVP Technicom

Tento mesiac sme ukončili štvrtý cyklus akceleračného programu startupov v UVP Technicome prezentáciou nášho progresu za posledný polrok.

Počas tohto polroka sme sa zamysleli nad našim poslaním a doterajším pôsobením, čoho výsledkom bolo rozšírenie nášho poľa pôsobností. Vypracovali sme novú víziu 21Games, ktorá už nie je len o e-športe, ale i o vzdelávaní, kultúre a životnom štýle, čo bolo spolu s prezentovaním našich projektov dominantnou témou prezentácie.

Narozdiel od e-športu, ktorého súčasťou sme už roky, pre nadviazanie do šírky k ostatným poliam pôsobností je potrebný čas. Tešíme sa na to, ako budeme môcť po definovaní našich cieľov naše ciele aj naplniť. Veríme, že nám v tom budete držať palce! Dovtedy vám prajeme, aby vás letné slnečné lúče ohriali tak akurát a mohli ste o mesiac v plnej pohode čítať ďalšie vydanie 21Blogu!


Ďakujeme, že stojíte pri nás!

My naďalej stojíme s vami.

Tím 21Games

21Games

4.5.2023

zdroje:

21Games