3 české tímy v Main stage na V4 Future Sports Festival 2021 budú bojovať proti svetoznámym tímom.

Uverejnené od Richard Baboľ 17. novembra 2021 v CS:GO

Už 14. novembra sa odohral prvý zápas v play-in fáze na známom V4 Future Sports Festival 2021. Jedná sa o súťaž zameranú hlavne pre štáty Vyšehradskej štvorky. V roku 2020 táto súťaž bola zrušená a posunutá na rok 2021 kvôli ochoreniu Covid-19. Prizepool tejto súťaže je 300 000€, ktorý sa rozdelí medzi najlepšie tímy. Offline turnaj sa odohráva ako aj predošlé ročníky v Maďarsku v meste Budapešť.

Play-In fáza sa rozdelila na dve skupiny, v ktorých boli tímy kvalifikované z kvalifikačných turnajov.

Skupina A

  • ONYX
  • AGO
  • eSuba
  • Sinners

Skupina B

  • Enterprise
  • Budapest Five
  • Wisla Krakow
  • Fiend

Pre československý ešport je táto akcia veľký úspech. Československým tímom Enterprise, eSuba a Sinners sa podarilo postúpiť až do Main stage kde ich čakajú svetoznáme tímy, ktoré odohrali aj Major. V otváracích kolách, ktoré sa budú odohrávať v stredu 17. novembra tím BIG potrápi eSubu, o 12:30 (CET) si Sinners odohrajú zápas proti Entropiq. Po zápase si Enterprise si zabojujú proti Movistar Riders, ktorí sú momentálne na #17 mieste v svetovom rebríčku.

Tímu eSuba sa podarilo postúpiť za stavu 2:0. Otvárací zápas proti tímu AGO skončil výhrou za stavu 19:16 na mape Nuke pre tím eSuba. Na mape Nuke zažiaril český hráč Blogg1s, ktorý si odniesol zo zápasu 45 killov. Druhý deň sa odohral zápas pre tímy ONYX a eSuba, z ktorého víťaz postúpil. Odohrali sa 3 mapy Inferno vyhrané tímom eSuba, Nuke, ktorý vyhral tím ONYX v predĺžení a Mirage ako rozhodujúca mapa skončila výhrou eSuby za stavu 16:7. Úžasný výkon predviedli sAvana1 a Blogg1s.

zdroj hltv.org

Sinners svoj prvý zápas odohrali proti tímu ONYX, ktorý síce skončil prehrou ale aj po všetkých obavách, že Sinners vypadnú dokázali vyhrať nad AGO druhý zápas dňa za stavu 2:0 na mapy. V utorok 16. novembra sa odohral postupujúci zápas medzi Sinners a ONYX. Mapa Inferno skončila veľmi tesným výsledkom 16:14 pre ONYX, na tejto mape rozhodovala každá jedna chyba. Na mape Vertigo Sinners ukázali ako silný tím sú a vyhrali za stavu 16:8. Decider mapa bola Nuke na tejto mape boli tímy veľmi vyrovnané a išli si pre výhru. Mapa skončila za veľmi tesného stavu 16:14. V tomto zápase žiaril zedko ktorý si odniesol 73 killov. Výhrou si zaistili postup do Main Stage.

zdroj hltv.org

V prvý deň sa odohral taktiež zápas medzi Enterprise a Wisla Krakow. Zápas celkovo zaujímavý a diváci si užili krásne csko. Hrala sa mapa Ancient, ktorú vyhrali Enterprise za stavu 16:10. V pondelok 15. novembra si Enterprise porovnali svoje sily v postupujúcom zápase proti tímu Budapest Five. Odohrali sa tri mapy a to Nuke, ktorú vyhrali Budapest Five za stavu 16:6. Tímu Enterprise sa nepodarilo vyhrať dôležité kolá a tak mapu prehrali. Druhá mapa Ancient zvolená tímom Enterprise sa pretiahla do predĺženia a Enterprise dokázali mapu vyhrať a dorovnali na 1:1. Decider zápasu bola Mirage, ktorá skončila výhrou za výsledku 16:10 pre Enterprise. Všetci hráči tímu Enterprise predviedli krásne fragy, ktoré im dokázali vyhrať kolá. Úspešnými výhrami tím Enterprise dokázali postúpiť do Main Stage.

zdroj hltv.org