Dvaja noví šampióni, ktorých chce vytvoriť šéf dizajnu Riot Games August

Uverejnené od Dávid Vilček 23. februára 2022 v League of Legends

Riot August, šéf dizajnu Riot Games v nedávnom rozhovore povedal o niektorých nápadoch, ktoré má pre League of Legends. Noví šampióni, ktorí by sa možno jedného dňa mohli dostať do Riftu.

Ani to, že patríte medzi najlepších manažérov šampiónov League of Legends, vám neumožňuje uvoľniť všetky svoje predstavy o postavách, ktoré chcete vytvoriť. Myseľ umelca vždy pracuje rýchlejšie ako zvyšok tela. Nápady musia ležať v zásuvke, kým sa nenájde správny čas na ich realizáciu. V rozhovore s Riotom Augustom sme zistili, že aj čerstvo povýšený vedúci dizajnér šampiónov má dva rozpracované projekty, o ktoré sa s nami chcel podeliť.

Dvaja šampióni, ktorí by mohli prísť do League of Legends

Jedným z Augustových prvých nápadov je vytvoriť upíra. Hoci si mnohí hráči môžu myslieť, že tento priestor je v League of Legends už pokrytý vďaka Vladimirovi, v skutočnosti Crimson Reaper zastáva úlohu Blood Mága. Myšlienka, ktorú by dizajnér rád posunul ďalej s oveľa klasickejším profilom. “Chcel by som vytvoriť plnohodnotného upíra. Nikdy som nemal príležitosť, možno mi to niekedy dovolia. Premeniť sa na netopiera a vysávať krv z nepriateľov a tak. Bolo by to fakt super.”

To však nie je jeho jediný nápad. Jedným z najdôležitejších prvkov postáv, ktoré Riot August vytvoril, sú zbrane. Takmer všetci jeho šampióni sú vytvorení na základe premýšľania o niektorých z týchto nástrojov, ktoré už existujú v realite alebo sú fiktívne prispôsobené hre League of Legends. Preto po priamej otázke, akú schopnosť z inej hry by chcel mať v League of Legends, možno ovplyvnený pripravovaným vydaním Elden Ring, sa zameral skôr na existujúcu sadu v Dark Souls: “Ultra Greatswords”.

“Rád do hry pridávam nové zbrane, môžete to vidieť na mojich strelcoch. Rád im dávam tieto zbrane a snažím sa zachytiť ich pocit z hry. Nepremýšľal som o tom, čo bude ďalšie, ale zvyčajne to robím.” Práve som vydal postavu Zeri a zvyčajne si dávam oddychové obdobie. Aj keď dobre, často som si predstavoval, aká by bola postava s obrovským mečom. Aatrox je trochu taký, ale chcem mať ten pocit, že mám obrovský meč, ale gigantický gigantický,” poznamenal.

Meče Dark Souls Ultra sa vyznačujú tým, že sú to veľmi dlhé, tupé a pomalé zbrane. Hrana väčšia ako naša postava, ktorá je schopná ju po každom útoku nechať pribitú k zemi. Rozdiel, ktorý nie je taký zjavný v prípadoch, ako je Aatrox alebo Tryndamere, ktorí síce nosia veľmi tupé ostré zbrane, ale nemajú také výrazné hendikepy. Výrazný rozdiel, ktorý umožňuje vytvoriť nový herný pocit, myšlienku, ktorá v mnohých prípadoch poslúžila ako pilier pre Augusta, aby mohol vytvoriť nových šampiónov.