Najväčší favorit ESL Pro League Season 15 je z hry von!

Uverejnené od Daniel Hodor 14. marca 2022 v CS:GO

Pätnásta sezóna ESL Pro League započala svoje boje stredajšími zápasmi skupiny A. Offline prostredie Merkur Spiel-Arena v Düsseldorfe privítalo CSGO tímy, ktoré v najbližších týždňoch budú bojovať o prizepool v hodnote 823 000 dolárov.

Zdroj: merkur-spiel-arena

Skupinu A ovládol po skvelých výkonoch švédsky tím Ninjas in Pyjamas.

Ninjas in Pyjamas po nevydarenom pôsobení v Katowiciach chceli uhrať čo najlepšie výsledky a postúpiť do playoff. Do prvého zápasu vstupovali súbojom proti Fnatic, ktorý jasne porazili 2:0 po výsledkoch 16:5, 16:6. Druhým súperom boli Entropiq, ktorí takisto bez menších problémov NIP zvládli 2:0 (16:5 16:11). Tretí zápas proti Mouz bol oproti predošlým zápasom vyrovnanejší, ale aj ten hráči okolo výborne hrajúceho Fredrik ‘REZ‘ Sterner zvládli po výsledkoch 16:10, 16:19, 16:11 a pripísali do tabuľky tretiu výhru. Zápas proti austrálskemu LFO prognózoval podľa výkonov NIP jasné víťazstvo, ale austrálsky tím hrýzol a dokonca vzal “ninjom” vlastný pick. Napriek prehranej mape NIP ale zbrane nezložili a duel zvládli podľa očakávania vyhrať.

V poslednom zápase, ktorý mal byť pôvodne papierovo o prvé miesto v skupine, hoc v praxi tomu tak nebolo, G2 esports. NIP chceli potvrdiť neporaziteľnosť v skupine, to sa im ale po výbornom výkone španielskej organizácie G2 nepodarilo. V zápase na súpera nestačili jasne 2:0 a aj napriek prehre v záverečnom zápase postúpili do playoff z prvého miesta.

Zdroj Instagram: rezcsgo

Entropiqu sa podaril veľký úspech a postúpili do playoff ESL Pro League!

Ruská zostava pod farbami českej organizácie Entropiq vstúpila do turnaja hladkou vyhrou proti Mouz. V druhom zápase však nestačili na skvelo hrajúcich Ninjas in Pyjamas. V zápase proti austrálskemu LookingForOrg vstúpili Eiq jednoznačne a nič iné ako výhru 2:0 nechceli dopustiť. Tak sa aj stalo a brali do tabuľky druhé víťazstvo a cenné 3 body. V zápase o postup vyzvali nevýrazne hrajúcich G2 esports. Ten sa zostave okolo Igora ‘Forestera‘ Bezotecheskieho, ktorý na turnaji predvádza skvelé výkony, vstúpili tesnou prehrou v predĺžení 22:20. Cieľom EIQ bolo otočiť zápas, čo sa im koniec koncov podarilo a po ďalšom predĺžení vyrovnali zápas a neskôr ho dotiahli do víťazného konca. V zápase o druhé miesto v tabuľke sa tak stretli s prekvapením turnaja Fnatic. Zápas o druhé miesto v skupine skončil lepšie pre českú organizáciu, ktorá nedala Fnaticu šancu a zvíťazila jednoznačne 2:0!

Entropiq player cheering after a win against G2 Esports in ESL Pro League

Zdroj: estnn

Fnatic s troma novými hráčmi šokovali celú skupinu A!

V CSGO známa organizácia Fnatic do ESL Pro League vstúpila s veľkými problémami. Brollana, ktorého odchod z tímu je viac než pravdepodobný a takisto bez Smooyu, ktorý bol z tímu prepustený tak museli Fnatic rozmýšlať čo so zostavou. K problémom sa pridal aj covidový problém s Krimzom, ktorý s tímom nemohol odcestovať. Organizácia sa ale so zmenami popasovala a okrem posily Poizona si vzala na turnaj talenty z akadémie, a to BanjaPeppzora. Aj napriek rošádam v zostave a prehre v prvom kole si Fnatic pripísali skvelé víťazstvá nad G2, Mouz a LookingForOrg. V poslednom zápase o prekvapivé druhé miesto v tabuľke tak vyzvali Entropiq. V zápase sa im však nedarilo eliminovať silu ruskej zostavy Entropiq, no aj napriek prehre v tíme mohla vládnuť spokojnosť s postupom do playoff.

Fnatics KRIMZ tests positive for COVID-19, Banjo, poizon sub in the ESL Pro  League - Game News 24

Zdroj: game-news24

Frozenova družina nepredviedla to čo od nich viacerí čakali.

Mouz s naším Dávidom „frozen“ Čerňanským do ESL Pro League vstúpili v česko-slovenskom súboji proti Entropiq. Prvý zápas sa však Mouz nevydaril a po prehre 16:13 a 16:10 boli na tom v tabuľke so skóre 0:1. V druhom zápase proti favoritovi skupiny G2 esports ale predviedli diametrálne lepší výkon a prekvapili výhrou 2:0 (16:12, 19:17). Tretím zápasom bol duel proti NIP, v ktorom favorita kúsali, no z výhry sa radovali len na jednej mape a zápas skončil žiaľ v ich neprospech 1:2. Do zápasu o všetko proti Fnatic vstupovali Mouz ako mierny favorit, no duel sa im do víťazného konca nepodaril dostať. Prehra 2:1 tak zastavila ich možnosť na postup do playoff a v poslednom zápase, v ktorom už šlo len o „česť“ a umiestnenie v A skupine vyzvali LookingForOrg. Zápas dopadol podľa prognóz a Mouz nedali austrálskemu tímu šancu a zvíťazili 2:0.

Zdroj: twitch

Senzačný koniec jedného z favoritov ESL Pro League!

Otvárací duel sezóny 15 obstarali vicemajstri z Katowíc G2 esport proti Austrálskemu tímu LookingForOrg. Tento zápas favoritovi vyšiel na jednotku a outsidera skupiny zdolal hladko 2:0 (16:5, 16:12). Druhým súperom boli Mouz, no zápas G2 esport nezvládli a bez svojho IGL Aleksi ‘Aleksiba’ Virolainena, ktorého do Nemecka nepustil covid, prehrali 0:2 (12:16 17:19). Do tretieho zápasu tak vstupovali pod tlakom a tento tlak sa im stal žiaľ osudným. S Fnatic, ktorému chýbali takisto dôležití hráči, prehrali šokujúco 1:2 (16:14, 2:16, 7:16). Po tejto prehre už neostávalo G2 nič iné len nasledujúce zápasy vyhrať s už vyzdraveným Aleksibom zabojovať o postup. To sa ale hneď v nasledujúcom zápase nepodarilo, keďže nad ich sily bol vo veľmi vyrovnanom stretnutí Entropiq, pričom sa 2x predlžovalo (22:20, 17:19, 13:16). Do posledného zápasu tak proti NIP vstupovali len v rámci boja o česť a tento duel G2 esport zvládli prekvapivo hladkým víťazstvom 2:0.

Zdroj: hltv

Aj napriek sympatickým výkonom skončili na predpokladanom poslednom mieste!

Austrálsky tím LookingForOrg vstupoval do turnaja ako jeden z najväčších outsiderov. Túto rolu aj napriek sympatickým výkonom žiaľ potvrdil a v tabuľke skupiny A skončil posledný. V prvom a treťom zápase proti G2 a Entropiq nedokázal uhrať ani mapu. V zápasoch s Fnatic a aj s NIP sa mu podarilo uhrať aj mapu a zdramatizovať zápasy, ale k získaniu bodu do tabuľky to nepomohlo. Do posledného súboja s Mouz tak vstupoval s ambíciou pobiť sa o jediné body, ktoré mu na ESL Pro League ostali. To sa mu nepodarilo a aj v poslednom zápase pripísal do tabuľky prehru po výsledku 0:2.

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „GROUP A TEAMS R 不 WINS LOSSES #6 NINJAS IN PYJAMAS 4 #14 ENTROPIQ 4 1 #10 EBNG 2 1 #10 FNATIC 3 #17 #17 MOUZ #2 G2 ESPORTS 2 대성사 3 2 3 #34 LOOKINGFORORG 5“

Zdroj Facebook: ESL Counter-Strike

Turnaj, ale nekončí a už v stredu sa nám začnú boje v skupine B, ktorá má prívlastok “skupina smrti”.