G2 sa stali výhercami jarného splitu LEC, vo finále porazili Rogue

Uverejnené od Dávid Vilček 11. apríla 2022 v League of Legends

Počas ôsmich týždňov statočne bojovalo 10 tímov v LEC o miesto v tohtoročnom MSI, na ktoré sa pozrú len majstri regiónov. Dnes bol korunovaný európsky šampión, keď si G2 opäť prevzali trofej po tom, čo vo finále jarného play-off 2022 vyradili Rogue.

Zdá sa, že tímu G2 nestačilo skóre 9:0 v lower brackete, pretože si ho vylepšili ďalšou bezchybnou sériou v rade a sotva dali Rogue príležitosť nájsť cestu k víťazstvu.

Hneď po začiatku prvého zápasu sa Rogue rozbehol do rozpakov. Vďaka nedávnej miniprepracovanej verzii Ahri, ktorá umiestnila viac možností použitia na jej ultimátku pre úspešné takedowny. Caps neohrozene skákal do skupín nepriateľov . Dokonca aj predné línie na strane Rogue sa snažili prežiť plné kombo od Caps, ktorý aj mimo tímových súbojov naďalej vytláčal hlavné schopnosti nepriateľov. V priebehu 20 minút Caps dosiahol masívny nárast sily, ktorý celá skupina Rogue nemohla spochybniť, spolu s Everfrostom, efektným Rabadonovým Deathcapom a stále sa hromadiacim Mejaiovým Soulstealerom.

V tímovom súboji rozhodol o víťazstve Malrang, ktorý odvážnym útokom získal draka pre Rogue. Avšak kvôli tomu, aký silný sa stal Caps, Rogue nedokázal čeliť jeho klzkým pohybom a masívnemu poškodeniu výbuchov. Caps odchádzal zo svojho prvého vystúpenia v tomto finále play-off spokojný, keď sa mohol pochváliť bilanciou 8/0/4 KDA a vyslúžil si titul hráča zápasu.

Nie je prekvapením, že Ahri bol v druhom zápase jasným banom, čím sa otvorila cesta pre obľúbený zápas každého fanúšika League of Legends na strednej línií: Corki vs. Azir. Prepašovanie Barona pod nosom G2 sa zdalo byť cestou Rogue späť v tejto sérii, ale nedostatočná iniciácia tímu umožnila bot lane G2 bojovať bez problémov.

Targamasuova Renata bola kľúčovou súčasťou tímových súbojov G2, pretože udržiavala dôležitých členov tímu nažive a zároveň nútila Rogou scaling comp bojovať medzi sebou. Kým G2 zostával vpredu, Targamas mohol umiestniť svoje W na Capsa pre zvýšenie útoku a rýchlosti pohybu, pričom využíval skôr útočné než obranné účinky schopnosti.

Ahri sa vrátil do rúk Capsa v treťom zápase, hoci Rogue vedel, že sa mu vzďaľuje účasť v play-off. Rogue zmenili svoje plány na začiatku hry na neustály roaming z Malrangu do bot lane, čím v prvých piatich minútach hry nastavili Flakkda a Targamausa pozadu. Rýchlo premenili túto hru na najkrvavejšiu v celej sérii a postavili sa na roveň G2, čo malo byť dlhým zápasom plným neustálych bojov.

Podobne ako v prvej hre, po aktivácii Capsa nemohol Rogue nič robiť. Ich náskok na začiatku hry, vďaka ktorému sa celá Rogue dostala do pohodlnej pozície, aby mohla súperiť s G2, sa im vymkol z rúk, pretože príliš veľa pozornosti venovali na Capsa. Tímový súboj vedený Pykeom od Targamasa a Ornnom od BrokenBlada vrátil všetku dynamiku v prospech G2 a priniesol domov ďalšiu trofej do slávneho dedičstva G2 v Európe.