Gambit vyhrali na V4 Future Sports Festival 2021 a odnášajú si 150 000€, ENTERPRISE Esports s dobrým umiestnením

Uverejnené od Richard Košík 22. novembra 2021 v CS:GO

Posledný víkend ste mohli sledovať napínavé zápasy v hre Counter Strike: Global Offensive na turnaji v Budapešti V4 Future Sports Festival 2021, kde si to vo finále rozdali ruské tímy. Poďme sa pozrieť bližšie kto vyhral a ako celý turnaj prebiehal.

Turnaj sa skladal z viacerých častí a to z Play-in Stage, kde boli nasadené všetky 3 tímy z našej scény: Sinners Esports, Esuba a ENTERPRISE esports. Skupinu A ovládol tím eSuba a na 2. mieste skončili Sinners a skupinu B ovládli hráči tímu Enterprise.

Následne potom nasledovala Group Stage, kde sme taktiež mohli vidieť 2 skupiny hrané GSL formátom. eSuba bola nasadená do A skupiny s tímami ako Gambit, Team Fiend či BIG, ktorí aj ovládli skupinu. eSuba tu skončila na poslednom mieste a tak sa rozlúčila sa s turnajom. Nemá sa ale začo hanbiť, určite ukázala bojovné výkony. V druhej skupine, čiže skupine B sme mali 2 tímy z CZ/SK scény. Sinners Esports ako jednoznačná jednička našej scény boli považovaní za tých, ktorí majú určite postúpiť. Avšak v prvom zápase natrafili na rozbehnutý tím Entropiq s ruskou zostavou, ktorí sa nedávno dobre umiestnili na PGL Major 2021 a schytali debakel 16:2. V druhom zápase prehrali s španielskym tímom Movistar Riders 0:2 a tak sa rýchlo rozlúčili s turnajom. Druhým tímom v tejto skupine bol ENTERPRISE Esports. Práve oni dokázali poraziť Movistar Riders v 1. kole tak si už zaručili postup do Playoffs. Vo Winners’s Match sa stretli s tímom Entropiq, s ktorým prehrali 1:2. A tak postúpili od Playoffs z druhého miesta v skupine.

V Playoffs boli nasadení proti najlepšiemu tímu z hľadiska HLTV rebríčka a to proti Gambit Esports. Zápas sa hral formátom BO3, kde sme videli všetky 3 mapy. Ako prvá mapa bola Dust II. Enterprise ukázali skvelý výkon a po výhre 16:12 si zobrali pick tímu Gambit. Avšak na Inferne to bola jednoznačná jazda tímu Gambit, kde vyhrali 16:3 a tak sme šli do tretej mapy. Aj tá skončila lepšie pre skúsenejší tím Gambit a tak sa ENTERPRISE esports muselo rozlúčiť s turnajom. To ale nemení nič na tom, že skončili najlepšie zo všetkých tímov Vyšehradskej štvorky a odnášajú si domov 10 000€.

V druhom štvrťfinále Team Fiend porazil Movistar Riders 2:0. V semifinále narazili na ruskú zostavu Entropiqu, proti ktorej už ťahali za kratší koniec a prehrali 0:2. V druhom semifinálovom zápase sme videli kvalitné CS:GO medzi tímami BIG a Gambit Esports. Aj v tomto zápase sme videli iba 2 mapy, ktoré vyhrali hráči tímu Gambit a tak sme mohli vidieť v Budapešti ruské Grand Finále.

Vyrovnanejšie Grand Finále sme si ani nemohli priať. Organizátori sa rozhodli na finále dať formát BO5 a preto sme si mohli sledovať o to napínavejší Counter Strike. Gambit vyhrali prvé 2 mapy 16:10 a 16:12 a tak už im chýbal len posledný krôčik, ktorý ale býva vždy najťažší. Entropiq sa nevzdali a vyhrali mapy Overpass a Mirage pomermi 16:13 a 16:7. Po 4 mapách sme mohli vidieť vyrovnaný stav 2:2 a tak sa zápas musel rozhodnúť v poslednej piatej mape Dust II. Tu už to bolo jednostranné a Gambit Esports si po nervy drásajúcom zápase odniesli výhru a titul V4 Future Sports Festival.