Hrať s chlapcami, ktorí sú vo svojich rolách najlepší v našom regióne je pre mňa veľkou cťou! – Rozhovor s Adejisom

Uverejnené od Daniel Hodor 5. decembra 2021 v CS:GORozhovor

Ahoj Adejis, v prvom rade gratulujeme k výborným výkonom z posledných týždňov, no prejdem hneď k prvej otázke.

Do teamu Enterprise ste spolu s Matysom prišli v polovici sezóny. Ako si vnímal túto ponuku hrať v teame, ktorý je tu už nejaký čas a hrá o popredné miesta v našom CZ/SK regióne?

Samozrejme som bol veľmi rád, pretože si myslím, že tí hráči, ktorí tam sú, sú najlepší vo svojich rolách tu na našej scéne. Takže som veľmi rád, že s nimi môžem vôbec hrať a budovať ten tím. Síce to bolo trošku zložité, keďže sme mali aj iné ponuky s Matysom a mali sme rozpracované napríklad aj Sampi, s ktorými sme už trénovali nejaký čas. Takže bolo to ťažké rozhodnúť sa medzi viacerými ponukami takto narýchlo, ale urobili sme správne rozhodnutie.

V tíme ste sa aklimatizovali veľmi rýchlo a ihneď ste začali hrať kvalitné CSGO. Raketovým tempom prišla výhra Cool Ligy, Ygames Pro Series a druhé miesta na MSR či Sazka eLeague, čo sú skvelé výsledky po pár týždňoch. Ako vnímaš toto obdobie?

Príde mi, že to veľmi záleží na tej individuálnej časti. Každý z nás má nejaké tie skúsenosti a všetci piati sme veľmi komunikatívni hráči a máme veľmi podobný pohľad na hru. Samozrejme, časom zisťujeme, že sú tam aj odlišnosti a na tom musíme zapracovať, aby sme sa mohli aj naďalej zlepšovať. Takú tú hlavnú časť tej hry vnímame veľmi podobne. Samozrejme v novej zostave sú ľudia komunikatívnejší a viac sústredení na hru. Myslím si, že je to aj tým, že s Matysom som hral spolu “sajty“ aj v predošlých tímoch a síce to bola nižšia úroveň už vtedy sme sa herne snažili mať štruktúru, hlavu a pätu, pracovať s informáciami a tým pádom sme prišli viac pripravení na takúto úroveň cska. Pretože nám zostali viac menej rovnaké role, tak to hneď začalo fungovať, TheElive sa nám trošku prispôsobil a hneď sme vedeli viac menej konkurovať lepším tímom.

Ako ovplyvnil nabitý program, ktorý ste mali v poslednom období vašu aktuálnu formu a prípravu? Predsa len, MČR sú vrchol u nás na CZ/SK

Extrémne! To ani ja neviem vyjadriť, ako veľmi nás tento nabitý program ovplyvnil, je toho strašne veľa, všetci sme už vyčerpaní, nestíhame trénovať veci, nezastavili sme sa, viac menej sme neboli ani doma. Príprava na samotné MČR oproti iným tímom bola veľmi strohá, pretože po V4 nezvýšil žiadny čas. Preto sme hrali čisto našu turnajovú hru a nesústredili sa na ostatné tímy. Nedostatok času sa určite podpísal na náš výkon negatívne, pretože nestíhame opravovať chyby či už herné alebo personálne, ktoré kvôli tým turnajom a tomu tlaku len pribúdajú.

Zdroj YT: PLAYzone

Čo vravíš na tvoje prvé vystúpenie v Brne na MČR v pozícii hráča, užil si si atmosféru, divákov a celkovo šampionát?

Určite áno, je to neskutočný zážitok, asi najlepší zážitok zo CS:GO v mojom živote, samozrejme popri V4 a Sazke. Mne sa to neskutočne páčilo a dúfam, že takýchto turnajov bude čo najviac. Samozrejme na offline turnajoch je väčšia nervozita, nehrá sa nám tak komfortne ako doma, sem-tam behá  kameraman, svetlá svietia z každej strany, je tam hluk a nie je to tak o tom Counter Striku, ale viac o tých ľuďoch ako spolu dokážu komunikovať, odolávať tomu stresu a prispôsobiť sa tým podmienkam.

Prvý zápas so Sampi bolo ustrážené a pohodlné víťazstvo. Ako sa Vám do turnaja vstupovalo v roli jedného z favoritov?

Bol som veľmi prekvapený keď som videl hodnotenia pred MČR, kde nás dávali do role favorita nad Sinners o 2 bodíky. Samozrejme v nás ale verím a viem, že sme dobrý tím a v budúcnosti máme na to porážať Sinners. Ale momentálne sú Sinners stále o krok vopred, majú spolu odohrané výrazne viac než my, majú výrazne viac skúsenosti na offline turnajoch a taktiež majú lepší map pool, na čom my musíme ešte zapracovať.

V skupine ste narazili už v druhom zápase na Sinners, čo vravíš na tento zápas, ktorý ste viedli no nakoniec nedotiahli do víťazného konca?

V prvom rade nás prekvapilo trošku veto, zabanovali našu najlepšiu mapu Overpass, takže sme hrali Dust 2, na ktorom sme tiež dosť dobrí a ten sa nám aj napokon podaril vyhrať. Následne sme ale pohoreli na ďalších dvoch mapách, čo si myslím, že mohlo dopadnúť trošku inak, ale boli lepší.

V semifinále na Vás čakal „nepriateľ číslo 1“ eSuba, s ktorými ste predviedli skvelý zápas. Ako hodnotíš to, že eSuba siahala na obrat a finálový zápas?

eSuba je veľmi kvalitný tím, myslím si, že ich CT strany boli na MČR veľmi silné, ale nás veľmi ovplyvnil stres a nervozita. Hlavne za T stranu na Nuke a Ancient sme nehrali svoju hru, vyslovene komunikácia upadala, ľudia sa báli navrhovať nápady, tým pádom tá hra veľmi stagnovala. My sme typ tímu, ktorý pokiaľ sú nápady a veríme si, tak vieme prevalcovať všetkých. Na tých LANkách sa viac preferuje skôr taký štýl hrania, že sa povie Astralis zo spawnu a všetci vedia čo idú, lebo je to už 1000 krát odohrané a netreba pri tom ani takú komunikáciu, lebo všetky chyby, ktoré sa môžu stať sa už stali na tréningu. Keďže my skôr hráme zložitejší štýl, kedy každý musí dávať informáciu a pracujeme s faktami na tej mape a potrebujeme na to mať výbornú komunikáciu a všetci musia byť v tej hre naplno. To sa nám síce nedarilo, ale nakoniec sme to na tom Anciente zvládli.

Pravdepodobne si zakončil ich comeback práve ty clutchom 1vs2 s minimom hp na Anciente, ktorý v tom čase asi nikto neočakával. prezraď nám ako si sa cítil a ako si vnímal tento zápas ?

V tom kole sme získali 2 opening killy a v situácii 5v3 nastali mierne chyby, kedy sme sa viackrát správne netradli. Následne sme zostali ja a Forsyy, ja som mal málo HP, takže som sa snažil hrať pasívnejšie. Chcel som ísť s ním na banán, ale tuším som, že nás odsmokujú, chcel som nechať Forsyyho hrať, nech ide po killy, ale on to chcel zahrať taktiež pasívnejšie. Následne som tú situáciu zle odkomunikoval, ale vedel som, že Dávid bude musieť vybehnúť smoke, a ja som ten moment využil v svoj prospech a vyhral som ten 1v2 clutch. Ale skôr by som to nazval 2v2 clutch, keďže bez Dávida by som ten clutch nevyhral.

Finále a odveta zápasu so skupiny proti Sinners nechutila, favorit predviedol skvelý výkon a doslova k ničomu Vás nepustil. Popíš nám s odstupom času aká bola atmosféra v tomto finále? Cítili ste, že to dokážete vyhrať aj napriek zlému začiatku?

Myslím si, že to finále malo vyzerať inak. Bohužiaľ nám naše pištoľové kolá vôbec nevychádzali, vyhrali sme tuším 1 alebo 2 takéto kolá na troch odohraných máp, čo je strašne málo. Tieto kolá majú veľký vplyv na ekonomiku a ďalší priebeh zápasu práve preto sme väčšinu hier začínali so zlým skóre. Napríklad na Overpasse to bolo myslím 8:0 v prospech Sinners, čo je na našom mappicku veľmi zlý začiatok. Odvtedy si dovolím povedať, že mapa bola vyrovnanejšia, ale po zmene strán nás Sinners takticky rozobrali. Myslím si, že z časti hrala rolu aj príprava od Sinners ale skôr si myslím, že Sinners správne prečítali náš setup asi 6 kôl v rade. Ale myslím si, že nás taktiež veľmi ovplyvnila aj tá prvá mapa Inferno, kde sme prehrali veľmi veľa kôl proti horším nákupom, čo nám určite zostalo v hlavách po zbytku celého zápasu.

Mirage sme tušili, že Sinners budú dominovať. Samozrejme sme do zápasu šli s tým, že ich porazíme, ale v  podvedomí sme tušili, že to tak nebude. Po dvoch prehraných mapách sme si moc neverili. Ku koncu už bolo vidieť, že sme nadhodili taký menší comeback, ale to nám nakoniec nevyšlo.

Zdroj YT: PLAYzone

Pred MČR ste do svojich radov prijali nového zahraničného coucha, nechýbal Vám na tomto turnaji? a hlavne vo finále, keď ste sa snažili siahať na zlato?

Určite nám veľmi chýbal, je s nami síce len chvíľku, a pretože nevie náš jazyk nevie nám tak pomôcť s komunikáciou a ľudskými vzťahmi. Bolo veľmi ťažké odohrať ten zápas pri 100% focuse, pretože sme na to viac menej boli len sami piati hráči. Nevar nám vždy pripravuje menšiu analýzu súperov a do budúcna sa chce pokúsiť naučiť náš jazyk, takže nám bude viac nápomocný. Uvidíme ako to pôjde, nemyslím si, že to bude tak jednoduché ako to znie. Ale určite nám a MČR chýbala pomocná ruka.

Diváci v Brne boli najmä v záverečných dňoch fantastickí, nepociťovali ste s chalanmi stres? Predsa len, s Matysom ste na takom stage ak neberiem do úvahy ForGames nehrali.

Myslím si, že určite nás to ovplyvnilo rovnako ako ostatných a to skôr negatívne, pretože hala patrila Sinners. Ďakujem veľmi pekne všetkým čo nás prišli podporiť, veľmi si toho vážime. Myslím si, že do budúcna budeme vidieť viac fanúšikov Enterprise na tribúnach.

Čo Vás čaká v nasledujúcich dňoch, týždňoch? Pokračujete v grinde či si na trocha odpočiniete, aký je plán?

Ak mám byť úprimný, ani neviem (smiech), ale určite nás čakajú skôr online turnaje ako offline, keďže teraz sa to trošku odmlčí. Na CZ/SK sa teraz takisto nič nechystá. Čo viem, tak nás čaká Malta Vibes, Elisa a samozrejme ESEA a to je asi tak všetko.

Adejisovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu veľa šťastia v nasledujúcom pôsobení v Enterprise!