IEM Winter 2021 bez najväčšieho favorita Natus Vincere s prize poolom 250 000 $

Uverejnené od Richard Košík 1. decembra 2021 v CS:GO

Už pomaly sa nám končí kalendárny rok 2021 a s tým sa blížia aj posledné turnaje v tomto roku vo viacerých hrách a to platí aj pre Counter Strike: Global Offensive. Na IEM Winter sa pobije o titul 16 tímov zo všetkých regiónov. Ktorý tím si odnesie prvenstvo a 100 000 $ ?

Zdroj: Image via ESL

IEM Winter 2021 bude rozdelený do 2 častí a to Group Stage a Playoffs. V Gruop Stage tímy budú rozdelené do 2 skupín po 8 tímov. Základná skupina sa hraje formátom Double Elimination Bracket s formátom zápasov BO3, okrem úvodných duelov, ktoré budú BO1. Z oboch skupín postúpia 3 tímy do Playoffs. Tím, ktorý sa umiestní na prvom mieste postúpi rovno do semifinále a tímy, ktoré skončia na druhom, respektíve treťom mieste sa budú musieť dostať do semifinále ešte cez štvrťfinálové zápasy.

Na IEM Winter 2021 bude chýbať aktuálne najsilnejší tím sveta Natus Vincere, čo dáva príležitosť ostatným tímom získať cenný titul a získať možno keď nie poslednú trofej tento rok. Medzi najväčších favoritov podľa HTLV rebríčka budú patriť tímy: G2 Esports, Gambit Esports, Heroic či v poslednej dobe dobre hrajúce tím Vitality. Práve hráči tímu Vitality nedávno hrali v Blast Premier proti Natus Vincere, kde prehrali vo finále 1:2. Pri absencii tohto tímu by mohli považovať na titul práve oni.

Na IEM Winter 2021 máme zastúpenie aj slovenskej vlajky. Stále mladý hráč Dávid “frozen” Čerňanský spolu so svojím tímom MOUZ sa predstavia v A skupine proti jednému z favoritov a to spomínanému Vitality. Na úvod ich čaká ťažký oriešok, ale určite nie nezvládnuteľný. Ich duel s Vitality bude jedným z 2 otváracích zápasov celého turnaja. Úvodný zápas slovenské ostrostrelca budeme môcť sledovať na twitch kanáli ESL_CSGOB.