Inside Games sú majstri ČR v Brawl Stars 2021, z Brawl Stars trónu zosadili Sampi.

Uverejnené od 21games 26. novembra 2021 v Brawl Stars

Vyvrcholenie Brawl Stars sezóny v podobe Samsung Majstrovstiev ČR v mobilných hrách je za nami. Na MČR Stage sme počas piatočného dňa už od odpoludňajších hodín videli súboje tých najlepších česko-slovenských tímov o titul majstra ČR. Víťazom tohtoročného MČR sa stali Inside Games, ktorí porazili vo finále Sampi.Tipsport 3:1

Skupina A v znamení Enterprise a eKoVy

Skupina A bola všeobecne považovaná za tú priechodnejšiu skupinu. V roli hlavného favorita tu boli Inside Games, outsiderom boli zas NecroRaisers. Možnosť postupu do TOP4 českého šampionátu bola teda najviac otvorená pre Enterprise a eKoVy. Oba tieto tímy si uvedomovali, že práve ich vzájomné zápasy budú pre dobrý výsledok na MČR pre nich rozhodujúce.

Otváracie zápasy skupiny A priniesli jasný zápas v podaní Inside Games, ktorí prevalcovali NecroRaisers 3:0. Na streame sme si zato vychutnávali zápas Enterprise a eKoVy.

Enterprise zvládli Gem Grab aj Brawl Ball, víťazne vstúpili i do Heist setu, čím si vydobyli dva matchpointy. eKoVy vtedy ale zatiahli ručnú brzdu a dokázali otočiť samotný Heist, následný Bounty a bez prerušenia zvíťazili aj na rozhodujúcom Siege.

Tieto dva tímy sa ale proti sebe stretli ešte raz. Enterprise totiž vyhrali zápas o záchranu proti NecroRaisers 3:2 a eKoVy nezvládli súboj o prvenstvo v skupine proti Inside Games 3:0.

Prvý Brawl Ball set padol do rúk Enterprise, eKoVy zrovanli stav zápasu na Siege. Prestrelku na Gem Grabe zvládli lepšie Enteprprise a comeback nebol na Heiste dopustený. Enterprise teda postúpili do semifinále spolu s Inside Games po výhre 3:1

MČR Stage
MČR Stage

Favoriti v skupine B nezakopli

Skupina B bola naopak verejnosťou označovaná ako skupina smrti napriek tomu, že sa Team Gravity kvôli pozitívnom prípade svojho hráča nemohli dostaviť na podujatie. Sampi.Tipsport a Pepis.Shop predstavovali hlavných favoritov celého turnaja, na postup ich vyzval tím Glore.

Podobne, ako v skupine A, aj tu sa rozhodovalo v jednom konkrétnom zápase, a to Pepis.Shop proti Glore. Po otváracom zápase, v ktorom zvíťazil Pepis.Shop 3:1 sa proti sebe stretli zas v decidri. Ten mal rozhodnúť o tom, kto okrem Sampi.Tipsport postúpi do semifinále.

Glore tu boli v pozícii underdoga, navyše kvôli pandemickej situácii za Glore nenastúpil Divi. Pepis.Shop bol ale oslabený ešte viac, na turnaj sa nedostavili Fofko ani Red, Vajdik bol zas obmedzený kvôli tomu, že je zvyknutý hrať na tablete a na turnaji bolo povinné hrať na Samsung telefónoch. Napriek tomu dokázal víťaz Gamefairu vyhrať prvé dva sety. Tretí Gem Grab padol do rúk Gloru, svoj postup ale Pepis.Shop spečatil v štvrtom sete, a to Heiste.

Boje o finále boli rýchlou jazdou

Pepis.Shop svojho hendikepu v dôsledku hrania naživo v Brne doplatili v svojom semifinálovom súboji. Inside Games ´, ktorí sa zúčastnili turnaja v plnej zostave dokázali poraziť víťaza Gamefairu jasne, 3:0.

Podobne jasný zápas sa očakával aj v druhom semifinálovom stretnutí, obhajca titulu, Sampi.Tipsport, vyzval v súboji o finále ENTERPRISE Esports. Sampi si naozaj vzali na svoje konto prvý Siege set, Enterprise ale nenechali Sampi nič zadarmo. Ukázali to v druhom Hot Zone sete, ktorý si po tesných hrách nakoniec dokázali vybojovať pre seba. Sampi následne zvíťazili na Heiste a postup do finále potvrdili výhrou Gem Grab setu.

Inside Games, Majstri ČR 2021

Inside Games zaslúženými víťazmi

Vo finále MČR 2021sa teda proti sebe stretli tímy, ktoré nie sú žiadnym prekvapením. Sampi.Tipsport išli na turnaja určite s jasnou ambíciou, a to obhajobou titulu. Naproti tomu Inside Games sú na MČR tým tímom, ktorý je v pozícii vyzývateľa majstra.

Brawl Ball mapu Pinball Dreams sme videli vo všetkých troch možných prípadoch a napätie by sa dalo krájať aj v rozhodujúcej hre, ktorá sa dostala až do overtimu. V ňom napokon Mata strelil víťazný gól a poslla Inside Games do vedenia.

Druhou mapou bola Bounty mapa Dry Season, na ktorej sme po výhre Sampi opäť videli vyrovnanie v podaní Inside Games. Inside Games v ňom dokázali zvíťaziť napriek tlaku Sampi a tým položili majstrovi nôž pod krk.

Hype zo štvrtého setu bolo nie len vidieť v twitch chate, ale i naživo v publiku. Prvú hru na Siege mape Bot Drop si opäť vzali Inside Games a Sampi boli v naozaj nepríjemnej pozícii. Inside Games jasne dominoval i na druhej mape a my sme spoznali druhého majstra ČR v histórii. Inside Games zosadili z trónu Sampi a s obrovskou radosťou v očiach si prebrali majstrovskú trofej, čím zavŕšili túto skvelú sezónu.

Pepis.Shop zvíťazili na Gamefairi 2021, Sampi.Tipsport bez konkurencie dvihli nad hlavu pohár majstra Ostravy, no tú najcennejšiu trofej získali práve hráči tímu Inside Games. Je to veľmi dobrým znamením, že česko-slovenská Brawl Stars scéna je vyrovnaná a kvalitní hráči sa medzi sebou dokážu pobiť o výhry vo viacerých tímoch a na čím ďalej tým viacerých turnajoch. Pevne veríme, že tento trend bude pokračovať a Brawl Stars scéne bude rásť i naďalej. Šampiónom z Inside Games gratulujeme k výhre a pevne veríme, že sme o nich zďaleka nepočuli naposledy!