Iskra zo Zaunu prichádza na Rift

Uverejnené od Dávid Vilček 5. januára 2022 v League of Legends

Kto je to? Kedy ju uvidíme v hre? Je nejako špeciálna?

Zeri, Iskra zo Zaunu

Zeri je novou šampiónkou ,ktorá bola oznámená 4.1 2022 čo znamená že to je prvý šampión vydaný riotom tento rok. Zeri by už v tomto čase je dostupná na testovacích servroch PBE.

Nanešťastie, Riot ešte presne neoznámil, čo Zeriine schopnosti robia, ale na jej šampiónskej stránke sa píše, že je ADC a obsahuje krátky popis o jej schopnostiach:

“Svojhlavá, temperamentná mladá žena zo Zaunskej robotníckej triedy Zeri nasmeruje svoju elektrickú mágiu, aby nabila seba a svoju na mieru vyrobenú zbraň. Jej prchavá sila odzrkadľuje jej emócie a jej iskry odrážajú jej bleskurýchly prístup k životu. Zeri je hlboko súcitná s ostatnými a do každého zápasu vnáša lásku svojej rodiny a svojho domova. Aj keď sa jej dychtivosť môže pomôcť ale niekedy aj vypomstiť, Zeri verí, že jedna pravda je istá: postavte sa za svoju komunitu a ona sa postaví za vás.”

Tento popis vyzerá tak, že Zeri bude rýchly ADC s tematikou elektriny s rýchlymi útokmi a pohybom. Samozrejme, budeme musieť počkať, kým Riot neukáže všetko, aby sme presne vedeli, čo dokáže.

Stránka šampióna Zeri tiež odhaľuje, že jej jediným príbuzným šampiónom je momentálne Ekko. Aj keď neexistuje žiadny spôsob, ako to vedieť s istotou, určite to naznačuje, že by mohla byť dôležitou súčasťou 2. sezóny Arcane alebo aspoň súčasťou Ekkovho života v Zaune s rodinou sirôt, ktorých chráni a vedie.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude Zeri vydaná, ale jej schopnosti by maly byť odhalené niekedy v najbližších dňoch a do plnej hry by sa mala dostať o pár týždňov neskôr.