Kto si odnesie jedinečný titul? Štvrťfinále PGL Majoru je tu!

Uverejnené od Richard Baboľ 4. novembra 2021 v CS:GO

Legends Stage skončila a my máme pred sebou play-off PGL Majoru 2021. Čakajú nás podľa predikcií veľmi zaujímavé zápasy s tímami, ktoré si po veľmi tesných súbojoch dokázali vystrieľať miesto v play-off.

Z Legends Stage postúpili 2 tímy s výsledkom 3-0, a to G2 a NAVI. Tieto tímy sa vďaka úžasnému pôsobeniu na majore predpokladajú za favoritov na výhru.
S výsledkom 3-1 postupujú tímy FURIA, Gambit, Heroic a v poslednej rade s výsledkom 3-2 si obhájili postup NIP, Virtus.pro, Vitality.

Otvárací zápas veľkého štvrťfinále odštartuje súboj Heroic – Virtus.pro o 16:30. Heroic, ako tabuľkovo vyššie postavený tím by mal zvládnuť tím ako je Virtus.pro. Po neskutočných výkonoch zo strany Virtus.pro však pravdepodobne nemusíme očakávať záver s výsledkom 2-0. Virtus.pro prekvapili v poslednom zápase, ktorý sa odohral proti FAZE. Podľa predikcií tento zápas mal byť jednoznačne výherný pre FAZE, ale Virtus.pro ukázali neskutočný prehľad na mape Overpass, ktorá bola decider a skončila výsledkom 16:11.

Podľa fanúšikov zápas G2 – NIP bude veľmi zaujímavý, taktiež ako všetky ostatné. V Legend stage nám G2 ukázali neskutočnú kvalitu a prehlaď počas ich hier. Je ale možné, že na NIP to stačiť nebude. Pre NIP Legends stage nedopadla veľmi dobre, ako možno očakávali. Jeden z najviac tesných zápasov pre tím NIP bol vyraďovaco postupujúci proti tímu Copenhagen Flames za výsledku 2-1 pre NIP, ktorý sa pretiahol až do predĺženia.

PGL Major Stockholm 2021 - Champions Stage bracket

V druhom dni Champions stage budú proti sebe čeliť tímy Gambit a Furia o 16:30. Gambit po prehranom zápase proti tímu Entropiq museli hrať postupujúci zápas s NIP, ktorý skončil za výsledku 2-0 na mapy pre Gambit čo im umožnilo postup. V tomto zápase sa najviac ukázal sh1ro, ktorý nám predviedol krásne clutche, či killy. Furia ako jeden z postupujúcich tímov ukázal svoje skúsenosti a dokázal prekvapiť so svojimi výsledkami, hoci neporazili Astralis ale rozhodujúcu výhru si odniesli proti Entropiqu za výsledku 2:1. Týmto zápasom Entropiq ešte čakal posledný zápas proti Vitality, ktorý Entropiq prehrali a tu ich takmer úspešná cesta na majore skončila.

NAVI sa ukážu proti tímu Vitality v poslednom štvrťfinálovom zápase. NAVI majú zas možnosť konečne po nepodarených pokusoch, ktoré skončili druhým miestom získať prvý titul. Vitality menšie problémy v úvodných zápasoch, ale úspešne zvládli poraziť v BO3 zápasoch Evil Geniuses, Entropiq a Astralis čo im umožnilo postup.

Všetky zápasy budú vysielané na oficiálnom Twitch kanále PGL anglickým komentárom. Pre československých fanúšikov si kanál Turbokanal pripravil český komentár celého majoru. Od všetkých tímov môžeme čakať neuveriteľné výkony, ale aj prekvapivé momenty, ktoré by sa ani nepredpokladali. Ako je už známe fanúšikom neostáva už nič iné ako fandiť svojím favoritom.