MAJSTROVSKÝ TITUL MČR, 200 000KČ A SLOT V UZAVRETEJ EURÓPSKEJ KVALIFIKÁCII NA BLAST PREMIER ZÍSKAVAJÚ SINNERS.

Uverejnené od Daniel Hodor 29. novembra 2021 v CS:GO

Na finálový deň celého MČR 2021 v Brne sa čakalo 2 roky a v nedeľu sa opäť stal skutočnosťou. Diváci sa mohli tešiť zápasy o tretie miesto a zároveň grandfinále o majstra tohto roku. Atmosféru, ktorú vytvorili fanúšikovia na brnenskom výstavišti bola skvelá, fankluby tímov si to užívali a hráči zažili fantastickú podporu.

Zdroj Twitch: playzonecz

ESUBA VYHRÁLA AJ TRETÍ ZÁPAS VÝSLEDKOM 2:1 A OBHÁJILA BRONZOVÚ PRIEČKU.

Súboj o bronz začalo Dynamo na svojom picku Inferno. eSuba na MČR nemá s touto mapou dobré skúsenosti keď ju tu hrali už dvakrát a ani raz sa im ju nepodarilo vyhrať.

Úvod zápasu výborne zachytil Eclot, ktorý viedol už 8:4 a zaručil si víťazstvo v prvej polovici. eSuba nezložila zbrane a ešte do polovice znížila na 8:7 a šla na T stranu. V nasledujúcom priebehu bol zápas nesmierne vyrovnaný a vedenie sa prelínalo zo strany na stranu. Vyrovnanou hrou sme sa tak dostali k prvému predĺženiu na MČR. To zvládla lepšie „modrá krev“ a prelomilo nešťastie na tejto mape 19:17 a viedli 1:0.

Zdroj Twitch: playzonecz

Mapa Vertigo zvolená eSubou mala prekvapivý priebeh. Dynamo sa od úvodu rozbehli za vyrovnaním zápasu a nedala súperovi žiadnu šancu. Mapu vyhrali jednoznačne rozdielom triedy 16:4 a o víťazovi zápasu musel rozhodnúť decider.

Záverečná Mirage rozhodla boj o bronzovú medailu. Eclot si na tejto mape veril, keďže túto mapu majú v mapliste no absolútne nezachytil úvod zápasu. eSuba dominantným spôsobom viedla a čím skôr chcela zápas o 3.miesto ukončiť. To sa im expresne rýchlo podarilo, vyhrali mapu 16:3 a obhájili bronzové medaily z minulého MČR. Spoločne s medailami si odnášajú si tak 60 000 českých korún. Dynamo Eclot aj napriek skvelému výkonu na celom turnaji nedotiahli svoju snahu na medailu, ale takisto si odnášajú krásnu finačnú výhru v hodnote 48 000kč.

Zdroj IG: esuba_eu

SINNERS DOKÁZALI OVLÁDNUŤ ŠAMPIONÁT A STÁVAJÚ SA ZNOVA PO ROKU MAJSTRI ČESKEJ REPUBLIKY!!

Celoročné čakanie na finále MČR 2021 sa naplnilo v nedeľňajších poobedných hodinách. O najcennejší titul v našom CZ/SK regióne si zahrali druhýkrát na turnaji Enterprise proti obhajcovi zlata Sinners. V tomto súboji sa bojovalo aj o MVP turnaja medzi Neofragom a Matysom.

Zdroj: playzone.cz

Grandfinále, ktoré sa odohralo vo formáte BO5 začalo pickom Sinners. Výber padol na mapu Inferno, ktorú majú oba finálové tímy vo svojom portfóliu. Zápas začal vo výbornom a hlavne vyrovnanom tempe. Vedenie si oba tímy posúvali medzi sebou, no prvú polovicu lepšie zvládli Enterprise a viedli 8:7. Aj v druhej polovici Inferna sa Enterprise darilo viedli už 12:10 a poslali Sinners do zlého nakúpu. Ten, ale však liberecký tím zvládol vyhrať, kde Zedko ukázal svoj skill a Sinners dokázali otočiť priebeh mapy na 16:12 a viesť 1:0.

Zdroj Twitch: playzonecz

Sinners si formu z prvej mapy preniesli aj na druhú mapu Overpass, ktorú vybral Enterprise. Začiatok uchytil do svojich rúk favorit a viedol 7:0. Enterprise no potvrdili, že Overpass im chutí a znížíli na 7:5. Sinners zastavili comeback a halfu vyhráli 9:6. Pokračovali v sústredenom a skvelom výkone aj naďalej a zvýšili na 12:6. Enterprise sa, ale nevzdali znižovali a krok po kroku doťahovali. Záver mapy však nezvládli. Zverenci trénera Tomkeejsa vyhrali 16:11 a viedli už 2:0!

Zdroj Twitch: playzonecz

Tretia mapa zápasu bola prekvapivo Mirage. Väčšina očakávala mapu Nuke, ktorá je v rukách Sinners veľkou zbraňou, ale tú si chlapci nechali až na decider. Na Mirage sa už prekvapenie nedialo, favorit začal famózne a na T strane rozdrvili Enterprise 11:4. Tých už tento výsledok psychicky zložil a aj napriek veľkému boju Sinners ukázali veľké skúsenosti a kvalitu. Výsledok tretej mapy tak skončil 16:9 a Sinners sa opäť po roku mohli radovať spoločne so skvelými fanúšikmi z druhého titulu na MČR. Enterprise sa, ale za svoj výkon na turnaji nemôžu hanbiť predviedli skvelé výkony za ktorých si odniesli strieborné medaily a obrovskú finančnú odmenu v hodnote 100 000 českých korún. MVP turnaja sa stal podľa hlasovania fanúšikov na šampionáte skvelý Neofrag zo Sinners.

Zdroj IG: sinnersesports

TURNAJ JE ZA NAMI A TEŠÍME SA NA MČR V BUDÚCOM ROKU.

Vynikajúca offline akcia na ktorú sme sa 2 roky tešili, keďže minulý rok sme to mohli zažiť len v online prostredí je u konca. Fanúšikovia v brnenskom výstavišti nesklamali predviedli výbornú atmosféru, ktorá bola elektrizujúca a hráči si to mohli po dlhšom čase užiť naplno. Tešíme sa na ďalší ročník a veríme, že covidové opatrenia vpustia do hľadiska viac fanúšikov.