Na scéne vzniká ambiciózny League of Legends tím. Stať sa môžeš nie len jeho hráčom, ale i spoluvlastníkom!

Uverejnené od Marek Harvan 24. januára 2022 v Nezaradené

Na ešportovú scénu vstupuje ambiciózna organizácia, o ktorej budú ešportoví fanúšikovia ešte počuť. IKISEQ je spoločnosť zaoberajúca sa ľudským potenciálom, jeho vyhľadávaním, rozvojom, no predovšetkým jeho obchodovaním. Jedná sa totiž o burzu, na ktorej verejnosť môže investovať do ľudského kapitálu a následne sa spolupodieľať na zisku.

Prečo však hovoríme o tejto organizácii? Na IKISEQu bolo už od jeho vzniku vidieť, že jedným z kľúčových smerom, ktorým chce kráčať je práve profesionálna videoherná scéna. Slovo dalo slovo a dočkali sme sa ohlásenia vzniku ambiciózneho League of Legends tímu. Pri jeho vzniku sa bude do veľkej miery spolupodieľať verejnosť. Stať sa totiž môžeš nie len hráčom tohto tímu, ale i spoluvlastníkom.

IKISEQ announcement

Od formulára až do finálovej päťky

Výber hráčov bude prebiehať asi najviac otvorene pre verejnosť, ako sme kedy na česko-slovenskej hernej scéne zažili. Do okruhu kandidátov sa môže registrovať každý jeden hráč prostredníctvo jednoduchého formulára, ktorý bude zverejnený 13.2.

Odborná porota z týchto formulárov vyberie 50 najlepších kandidátov, s ktorými bude pokračovať v ďalšej fáze. 27.2. sa uskutoční turnaj so švajčiarskym formátom, ktorého cieľom nebude jednoducho eliminovať najhorších podľa umiestnenia, ale individuálne si všímať klady i zápory jednotlivých tímov i jednotlivcov. Celkovo 20 najlepších hráčov bude vyberať odborná porota i verejnosť.

6.3. sa uskutoční podobný streamovaný turnaj, z ktorého vzíde napokon 10 najlepších hráčov, ktorí postúpia do veľkého finále, ktoré sa odohrá v Olomouc Gaming Center, ktoré bolo vybudované len nedávno. Tam budú odborníci sledovať nie len herné kvality jednotlivých hráčov, ale budú im podávať aj rôzne fyzické či psychické testy, aby si overili všetky dôležité osobnostné predpoklady pre podávanie profesionálneho výkonu v tíme. Finále sa bude odohrávať 25.-27.3.

Spoluvlastniť môže každý

A teraz k ďalšiemu dôležitému faktoru, ktorý sme načali už v úvode tohto článku. Pomocou platformy IKISEQ totiž môže verejnosť investovať do tohto tímu. Tým zaistí nie len to, či sa mu podarí vôbec vzniknúť, ale i to, na aké vysoké méty bude tím mieriť. Títo ľudia sa budú spolupodieľať na výbere samotných hráčov, na brandingu, názve tímu a ich nápady môžu byť premenené v realitu. Bližšie infomrácie o spôsobe, ako sa do tohto projektu zapojiť budú zverejnené 6.2.

Či sa tomuto projektu podarí dostať na elitu či už česko-slovenskej alebo i svetovej scény, je teraz vo hviezdach. IKISEQ však nie sú žiadni amatéri a majú pod sebou rôzne osobnosti, ktoré majú na to dať tomuto projektu nie len dušu, ale i veľkosť. Nechajme sa teda prekvapiť, no predovšetkým, buďme pri tom!