Nová SUSSY hra Dread Hunger

Uverejnené od Dávid Vilček 31. januára 2022 v Novinky

Pred pár dňami vyšla nová sussy hra s názvom Dread Hunger, ktorá je jedinečná tým že je to akčná, dobrodružná, nezávislá hra na prežitie.

Autori popisujú Dread Hunger ako hru o prežití a zrade. Osem prieskumníkov sa vydáva na cestu svojou loďou neľútostnou Arktídou. Medzi posádkou sú dvaja zradcovia, ktorí povolávajú temné sily, aby ich podkopali.

Hra má veľa zaujímavých mechaník ako stavenie totemov na posilnenie temných síl ,ktoré majú takzvaný thrallovia, lovenie zvierať, používanie zbraní…

Posádka lode sa skladá z ôsmich lodí, pričom na každej lodi majú ľudia jedinečné role. Dread Hungru môžete hrať za Kapitána, Kňaza, Kuchára, Doktora, Navigátora, Inžiniera, Lovca a Vojaka, pričom každý má svoje výhody a každý sa môže objaviť iba raz v každej posádke.

Na začiatku každej hry si hráči medzi sebou zahrajú poker a hráč ,ktorý vyhraje, získa kľúč od kapitánskej truhly kde dostane pár vecí do začiatku hry.

Túto hru ,ktorá sa odohráva v 19. storočí si obľúbila skupina streamerov ,ktorí ju občasne hrajú a tým ju spopularizovali. Hovoríme o streameroch ako Mazariny, Herdyn, Artix, Flygun, Rob a Kumi.

Fanúšikovia tejto hry na Slovensku a v Česku si založili vlastný discord server, kde sa stretávajú a hrávajú spolu. Jediný aktuálny problém zhrnul streamer Mazariny v svojej recenzii na steamu:”Naprosto skvělá hra, bohužel málo hraná”.

Hra aktuálne stojí na službe Steam 24,99 eur.