Nový champ Renata Glasc

Uverejnené od Dávid Vilček 4. februára 2022 v League of Legends

V utorok spoločnosť Riot Games odhalila najnovšieho šampióna, ktorý prichádza do League of Legends, a je to celkom výrazná postava.

Renata Glasc je Chem-Baroness, mocná majsterka v meste Zaune. Využíva svoje rozšírené končatiny a alchymistické odvary, aby mohla liečiť svojich spojencov a umlčať nepriateľov.

Fanúšikovia si Renatu už stihli zamilovať, a to aj napriek tomu, že sme si za šampiónku ešte mohli zahrať ešte len na PBE servroch Hoci je jej výbava veľmi zaujímavá, je možné, že nebude silným šampiónom na kompetitívne hranie. Pre fanúšikov, ktorí milujú jej vizuálne prevedenie a estetiku, to však nevadí – všetci sú na palube vlaku Glasc a hulákajú. Pomáha aj to, že Renata je staršia žena so širokými ramenami, sivými vlasmi, vráskami a svalmi. V hre s toľkými sexi štíhlymi postavami je to pre mnohých hráčov skutočne osviežujúce.

Niektorí ľudia si všimli, že Renatina ultimátna schopnosť Hostile Takeover je potenciálne veľmi hlúpa. Keď Renata spustí svoju ultimátku, vyšle výbuch chemikálií, ktoré unesú jej nepriateľov a prinútia ich útočiť na kohokoľvek, kto je v ich okolí pričom ich vlastní spojenci sú na vrchole zoznamu priorít. Je to komická myšlienka a fanúšikovia League of Legends už vymýšľajú skvelé mémy.

Renata príde do League of Legends v patchi 12.4, takže hráči budú môcť skutočne ovládať jej mocný rad schopností približne o dva týždne. Jedno je isté už teraz si vyslúžila vrelé privítanie.