Obhliadka za rokom 2021 v 21Games

Uverejnené od Marek Harvan 31. decembra 2021 v Nezaradené

Posledný december je každoročne príležitosťou pre zrekapitulovanie a obhliadnutie sa za prejdeným rokom. Tak ako každý rok je pre nás toto obdobie priestorom pre sebarealizáciu, zhrnutie tohtoročných projektov a vyjadrenie predsavzatí do roka ďalšieho. Dovoľte nám teda podeliť sa s vami o náš rok 2021 v kocke.

Začiatok roka priestorom pre rozvoj

21Games vstúpilo do roka 2021 s jedným najvyšším a hlavým cieľom: Zorganizovať Gamefair 2021, ktorý bol v roku 2020 bohužiaľ zrušený z dôvodov doposiaľ prebiehajúcej pandémie. Prvá polovica tohto roka bola pre nás priestorom pre formáciu tímu. Zúčastňovali sme sa mentoringov v rámci akceleračného programu Challenger:Urban Creative, v ktorom sme ako tím zvíťazili v ankete ceny verejnosti, za čo sme neskutočne vďační.

Ďalším veľkým míľnikom v našej ceste týmto rokom bola úspešná účasť v Súťaži inovatívnych nápadov od Univerzitného vedeckého parku Technickej univerzity v Košiciach. Vďaka tomu nám boli poskytnuté priestory kancelárií, čo posunulo naše prípravy na Gamefair znova na vyššiu úroveň. Možnosť stretnúť sa naživo v pracovnom prostredí a robiť tam spolu celé hodiny, deň čo deň, nám umožnilo zvládnuť hektické obdobie príprav na Gamefair.

21Games

Gamefair 2021 našim vlajkovým projektom

Ešport bez pochýb patrí medzi ľudí. Preto sme právom hrdí na to, že sme ako jediný slovenský organizátor dokázali usporiadať LAN akciu pre širokú verejnosť a prerušili tým nekonečné čakanie medzi online turnajmi. Gamefair 2021 bol zároveň veľkým upgradom oproti jeho prvému ročníku, presunuli sme sa totiž do priestorov Kasárne/Kulturpark, ktoré sú jedným z najväčších kultúrnych centier východného Slovenska. Posun kvality sme mohli vidieť takisto v produkcii, oproti prvému ročníku poskytol tohtoročný Gamefair desiatky hodín obsahu, a to nie len herného, ale aj edukatívneho.

Podujatie bolo podporované mestom Košice, Košickým samosprávnym krajom či Slovenskou asociáciou elektronických športov, spolupracovali sme takisto so známymi osobnosťami ako FiFqo, MichaelAverage či Rado Tóth. Veľká vďaka patrí takisto DT ITSO, IT Valley a mnoha ďalším partnerom, vďaka ktorým sme dokázali Gamefair zorganizovať aj v týchto náročných podmienkach. Gamefair bol ale prvorade miestom, na ktorom sa mohla stretnúť komunita slovenských fanúšikov gamingu a technológií.

Tento rok však nebol iba o Gamefairi, počas roka sme organizovali Divočákos Cup, UNIPO turnaje či Silvestrovský Clash Royale turnaj, naši členovia takisto nezaháľali s vlastnými projektmi a mnohých z nich sme mohli vidieť adminovať či komentovať turnaje aj mimo pôsobnosti 21Games.

Gamefair 2021

Odhodlaní naplniť budúci rok krásnymi chvíľami

V tradícií organizovaia Gamefairu ako herno-techologického festivalu v srdci východu plánujeme samozrejme pokračovať a sme odhodlaní i naďalej posúvať toto podujatie na vyššiu úroveň čo sa kvalitatívnej, obsahovej i kvantitatívnej stránky týka. Preto sme výrazne rozšírili náš tím o kopu mladých ambícióznych ľudí, ktorí chcú tak, ako my, pozdvihnúť československý gaming na vyššiu úroveň. Gamefair však zďaleka nie je jediný projekt, ktorý pripravujeme do nasledujúceho roka.

Rok 2022 bude pre nás prelomovým rokom. Keď sa nám totiž podarí pretaviť naše projekty do reality, celá herná scéna na Slovensku i v Česku začne pociťovať to, že to s jej podporou myslíme vážne. V 21Games si zakladáme na férovosti a úprimnej ochote dať hráčom v Slovensku a Česku to, čo si zaslúžia. Ochotu všímať si ich potreby a schopnosť ich napĺňať. Ľudský prístup, v ktorom sú pre organizátora viac, ako číslo v tabuľke. Pomocnú ruku v budovaní hernej scény od základov až po samý vrchol. Miesto, v ktorom si každý nájde svoje vlastné uplatnenie a priestor férovo využívať svoje skilly.

21Games

Jednotlivé projekty do budúceho roka zverejníme vtedy, keď na to príde správny čas, už teraz je ale isté, že robíme na tom, aby si svoje miesto našli aj tí, na ktorých sa doposiaľ myslelo len okrajovo a aby sme v gamingu naplnili hodnotu, ktorú v sebe má. K tomu nám ale treba ešte veľa práce, preto ďakujeme, že držíte s nami v dobrom i v zlom, lebo práve vďaka vám máme silu posúvať sa vpred a práve VY ste dôvodom, prečo sa snažíme robiť to, čo robíme.

Do budúceho roka vám prajeme veľa síl a veríme, že takto o rok budeme znova spomínať na krásne chvíle, ktoré sme v poslednom roku zažili.

Tím 21Games