Organizácia PGL prináša offline Major po dlhom čase, hrá sa o neskutočný prize pool, Astralis ako favorit ?

Uverejnené od 21games 25. októbra 2021 v CS:GO

Po viac ako 2 rokoch nám PGL prináša Major v švédskom Štokholme s prize poolom US$ 2,000,000. Bude sa jednať o offline akciu kde si budú tímy pomeriavať svoje sily. V príležitosti s Majorom Valve pridalo nové nálepky, nášivky či sledovací lístok pomocou, ktorého môžete tipovať a vylepšovať si mincu plnením misií týkajúcich sa STOCKHOLM 2021 CS:GO MAJOR CHAMPIONSHIP.

Všetko sa začína už 26. októbra (utorok) vyzývateľmi, kde spomedzi 16 tímov postúpi iba 8 najlepších. Jedná sa o tímy, ktoré postúpili pomocou kvalifikácií o RMR body (IEM Fall 2021 apod.) V tejto fáze sa budú hrať vyraďovacie zápasy a postupové formátom Bo3 a všetky ostané Bo1. Pokračuje to v Legends Stage kde 8 tímov postupujúcich z baráže vyzývateľov budú v čele proti legendám, ako je napríklad NAVI, NIP, G2…. Tieto súboje sa ukončujú v Champions Stage kde bude Single-Elimination bracket, čiže v prípade prehry tím vypadáva. Veľké finále bude 7. novembra o 20:00 (CET).

Ako jeden z favoritov na výhru si Astralis posadili do súpisky skúsených hráčov a taktiež novo prijatého hráča „Lucky“ ktorý prišiel do tímu po odchode skúseného snipera „device“. Organizácia má na dosah štvrtý titul, takže jednoznačne by výhra bola neuveriteľný úspech a spokojnosť. Na Major po CIS kvalifikácií sa dostala aj česká organizácia Entropiq spoločne so svojím hlavným tímom tvoreným ruskými hráčmi z bývalej EPG Family súpisky a náhradníkom „flamie“. Na Major nám prichádzajú Movistars Riders, ktorí sa po neúspešných kvalifikáciách dostali s prehľadom na Tier 1 turnaj. Na Major sa dostal aj slovenský hráč „frozen“ hrajúci za tím MOUZ, pevne veríme že bude Slovensko reprezentovať v tom najlepšom duchu, a ukáže neuveriteľnú kvalitu spoločne so svojimi spoluhráčmi. Fanúšikom neostáva už nič iné, ako iba fandiť svojím obľúbeným tímom.