PGL Major 2021 v Štokholme sa skončil, výherca finále je nám už známy.

Uverejnené od Richard Baboľ 8. novembra 2021 v CS:GO

7. novembra sa nám skončil 12 dňový Major a my už poznáme ten víťazný tím, ktorý získal unikátny titul. Je pravda že celý Major nám zbehol v celku rýchlo. Pri sledovaní víťazných momentov našich obľúbených tímov sme však prežívali úžasnú atmosféru, ktorú nám zlepšila PGL produkcia sprostredkovala aj vďaka mikrofónu medzi fanúšikmi, ktorí naživo fandili z Avicii arény v Štokholme. Tento Major nám takisto priniesol možnosť tipovať si priamo v hre víťazné tímy.

V prvý štvrťfinálový deň Champions stage sa začal o 16:30 zápasom medzi tímami Heroic a Virtus.pro. Tento zápas skončil za výsledku 2:1 pre Heroic, ktorých táto hra posunula do semifinále. Prvá mapa bola Mirage, kde sa úspešne ukázal hráč refrezh, ktorý z mapy odišiel s 23 killmy. Prvá polovica skončila veľmi vyrovnaným výsledkom 8:7 pre Heroic. V druhej polovici mapy hráči z tímu Heroic ukazovali neskutočnú prevahu na tejto mape a vyhrali ju za výsledku 16:10. Pokračovalo sa na druhej mape Ancient, kde bol zápas veľmi tesný a rozhodovali iba chyby, ktoré tímy robili. Jame predviedol neskutočný výkon, dokopy mal 28 killov a rating 1.55. Virtus.pro vyhrali túto mapu za stavu 16:13 a zápas bol vyrovnaný. Rozhodujúca mapa bola Inferno, ktorá skončila za stavu 16:12 pre Heroic. Na tejto mape bol veľmi napínavý koniec, kde každý fanúšik Virtus.pro dúfal, že sa podarí získať 6 bodov na vyrovnanie a išlo by sa do predĺženia. Ale Heroic tento pokus zatrhli a ukončili zápas. Virtus.pro skončili na 5-8 mieste a odnášajú si 70,000$.

zdroj hltv.org

Ďalej sa pokračovalo zápasom G2 – NIP. Zápas skončil prekvapivým výsledkom 2:0 pre G2, ktorí sa posunuli do semifinále, kde čelili proti tímu Heroic. G2 ukázali jednoznačnú prevahu a presvedčili veľa fanúšikov, že na tomto Majore budú hviezdiť. NIP sa určite nevzdávali, konečný výsledok bol však ajtak 16:11 pre G2. Po nešťastných kolách pre NIP na prvej mape Inferno, ukázal hráč REZ svoju silu a bojovnosť, keď predviedol krásny ACE. Skúsený strelec NiKo nám na druhej mape Mirage ukázal, že on rozhodne na tomto Majore nespí a predviedol taktiež úžasný ACE. Touto prehrou NIP na Majore skončilo na 5-8 mieste a odnáša si 70,000$.

zdroj hltv.org

Druhý deň Champions stage začínal zápasom Gambit Esports – FURIA. Aj napriek celkovej snahe celku FURIA sa nepodarilo poraziť štvrtý najlepší tím sveta. Po veľmi akčných zápasoch FURIA končí na 5-8 mieste a odnášajú si 70,000$, Gambit Esports vďaka výhre postúpili do semifinále. Tento zápas bol postavený iba na dvoch mapách t. j. Inferno, Overpass. Prvá mapa Inferno sa vďaka dotiahnutí 4 bodového rozdielu pretiahla až do predĺženia. Aj po veľkej túžbe vyhrať sa to tímu FURIA nepodarilo a mapa skončila za stavu 19:17. Pokračovalo sa na mape Overpass ktorá skončila za výsledku 16:10. Prvá polovica bola vyrovnaná ale v druhej polovici si Gambit Esports za CT stranu vedeli udržať site a nedostať sa do nevyhrateľnej situácie.

zdroj hltv.org

Druhý štvrťfinálový deň ukončoval zápas NAVI – Vitality. Veľa ľudí dúfalo, že tímu Vitality sa podarí vyhrať aspoň jednu mapu, ale tým, že NAVI bol favoritom na celokvú výhru, bolo viac pravdepodobné, že sa NAVI nenechajú nejakým spôsobom ohroziť. Celkový výsledok zápasu bol 2:0 pre NAVI vďaka čomu sa taktiež posunuli do semifínale a čelili proti Gambit Esports. Vitality končia na tomto Majore na 5-8 mieste a odnášajú si 70,000$. Prekvapilo zo strany tímu NAVI sa najviac ukázal hráč Perfecto ktorý zo zápasu odišiel s ratingom 1.44. Zo strany Vitality s kladným ratingom sa ukázal hráč Zywoo. Zápas sa odohral iba na dvoch mapách a to Dust 2, Nuke.

zdroj hltv.org

6. novembra sa odohralo semifinále, kde sa ako prvý odohral zápas G2 – Heroic. Tento zápas už od začiatku prvej mapy prebiehal veľmi zodpovedne zo strán oboch tímov. Ako prvá mapa sa odohrala Nuke, ktorá skončila kladným výsledkom pre tím Heroic, a to 16:12. Pre G2 tu boli veľmi zaujímavé situácie, ako pokusy o clutche, ktoré však boli zadrhnuté tímom Heroic. V druhej mape Mirage tím G2 ukázal, že nad prehrou určite neuvažujú a ukázali neskutočnú hru. Druhá mapa skončila za výsledku 16:10 pre G2 a celá BO3 bola vyrovnaná na stav 1:1. Pokračovalo sa na rozhodujúcej mape Inferno, ktorá sa pretiahla až do celkom rýchleho predĺženia. Počas predĺženia tím G2 neumožnilo hráčom z Heroic získať čo i len bod. Predĺženie skončilo za výsledku 4:0 pre G2 a celkovo 19:15 na výsledok mapy. Táto výhra tímu G2 zaistila miesto v grandfinále. Heroic končia na tomto Majore na 3-4 mieste a odnášajú si 140,000$.

zdroj hltv.org

Ako druhý zápas v semifinále sa odohral veľmi očakávajúci a zaujímavý zápas pre CIS scénu a to zápas medzi NAVI – Gambit. Tieto dva tímy si odohrali odvetu ale s väčším prínosom v prípade výhry. Presne tieto tímy sa totiž stretli už v IEM Fall 2021 CIS kvalifikácií, kedy vyhral Gambit. V tomto zápase to ale bolo presne naopak. NAVI vyhrali v semifinále za výsledku 2:0 a zaistili si miesto v grandfinále proti G2. Gambit ako porazený tím na Majore končia na 3-4 mieste a odnášajú si 140,000$. Aj pri všetkých šanciach, ktoré Gambit získali si nedokázali vyhrať ani jednu mapu. Už prvá mapa Overpass skončila za výsledku 16:8 a Mirage, ako druhá mapa skončila s veľmi suverénnym výsledkom 16:3. Match MVP získal s1mple ako hráč s najlepšími výsledkami.

zdroj hltv.org

Veľkolepé grandfinále sa odohralo 7. novembra o 20:00 medzi NAVI a G2. Veto máp podľa analytikov bolo veľmi zaujímavé a to hlavne pickom zo strany G2. Tí totiž dali prvý pick na mapu Ancient. Zo začiatku táto mapa bola veľmi vyrovnaná, ale výsledný stav nebol veľmi tesný, t. j. 16:11 pre NAVI. Ako je už známe, s1mple si chce obhájiť 1. miesto najlepšieho hráča na svete a jednoznačne je na dobrej ceste ku dosiahnutí tohto úspechu. Z prvej mapy si odniesol 32 killov k plusu a rating 1.68. V druhej mape Nuke sa od začiatku javilo, že víťazom mapy môže byť aj G2. NAVI sa ale ráznym comebackom podarilo za stavu 15:10 získať 5 kôl, ktoré ich dotiahli do predĺženia. Počas prvého predĺženia sa tímom opätovne podarilo remizovať na stav 18:18 a pokračovalo druhé predĺženie, ktoré bolo vyhrané tímom NAVI. Grandfinálový zápas medzi NAVI a G2 skončil výhrou tímu NAVI za stavu 2:0 na mapy. Vďaka tejto výhre mali NAVI možnosť zdvihnúť výhernú trofej nad hlavu! Za svoje fantastické výkony si hráč s1mple odniesol MVP Majoru.

zdroj hltv.org