Štvornásobný Major šampión je z PGL Major Antwerp 2022 vonku!

Uverejnené od Daniel Hodor 13. mája 2022 v CS:GONezaradené

Pondelkovými zápasmi sa začal Challengers Stage na PGL Major Antwerp 2022. V offline prostredí sa prvých 16 tímov stretlo v boji o 1 milión dolárov. Kto si odniesol 8 postupových miesteniek do Legends stage?

PGL CSGO Major Antwerp 2022 $1 million prize pool

Zdroj: thesportsrush

Vitality a G2 esport si postup zabezpečili v čo najkratšom čase.

V prvých zápasoch papierový favorit nezaváhal. Do stavu 1:0 tak šli hlavný ašpiranti na postup Astralis, Ence, G2 esport, Outsiders, ale aj francuzský tím Vitality. K nim sa pridali Bad New Eagles, Forze, ale aj tím Spirit. G2 esports následne po dráme na mape Mirage dokráčali k stavu 2:0. Vitality porazili v šlágri slávny Astralis a dvojicu víťazov v boji o tretie víťazstvo a rýchly postup doplnili prekvapenie Forze, ale aj jeden z favoritov na postup Ence.

Zdroj Instagram: g2esports

Zápasy o stav 3:0 tak vyzerali následovne. G2 esports v šlágri vyzvali Ence, ktorý aj napriek dráme zvládli v pomere 2:1 a zabezpečili si miestenku v ďalšej fáze PGL Major Antwerp 2022. Postup Vitality sa taktiež nerodil hladko. Svoj pick v prvej hre zápasu nezvládli a museli v nasledujúcom priebehu proti Forze zabrať. To sa im aj podarilo a rovnako ako G2 esports postúpili.

G2, Vitality Qualify For PGL Antwerp Major 2022 Legends Stage

Zdroj: afkgaming

Prekvapivý postup tímu Spirit.

Spirit aj napriek prehre s G2 esport v druhom kole ukázali, že bojovať bez suspendovaného trénera sa oplatí. V nasledujúcich zápasoch porazili najprv turecký Eternal Fire a následne si v bo3 súboji prekvapivo poradili s favoritom Astralis hladko 2:0. Táto výhra znamenala postup do ďalšej fáze, kde ich doplnili Ence po hladkej výhre nad Bad News Eagles.

Zdroj: hltv

Posledným postupujúcim so zápasovým skóre 3:1 bol tím Outsiders. Tí aj napriek prehre na prvej mape zapli na vyššie obrátky a aj napriek špekuláciám, že po turnaji táto zostava končí, otočili nepriaznivo vyzerajúci duel s Forze a doplnili už štvoricu postupujúcich celkov do Legends Stage na PGL Major Antwerp 2022.  

Může jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a indoor

Zdroj Facebook: FRAGTIME.cz

Kosovský príbeh bude pokračovať!

Americký tím Liquid, ktorý do turnaja vstúpil smolne prehrami sa nechcel vzdať. Ich osud záležal len na troch vyhraných dueloch v bo3 formáte. Prehry ale tento silný NA team neodradili a skvelými výkonmi najprv vyradil z turnaja nováčika 9z, následne porazili jednoznačne v americkom súboji aj Complexity. Posledný krok, pred ktorým stáli boli silný Astralis. Zápas, ktorý mal všetko a bol jednou z ozdobou Challengers stage tento americký tím zvládol 2:0 a prekvapivo poslal z Majoru dánskych Astralis.

Premožitelia „našich“ Sinners z RMR kvaldy o postup Bad News Eagles predviedli ďalší rozprávkový príbeh. Aj napriek dobrému vstupu do turnaja výhrou nad Eternal Fire, striedali výkony hore dole. Výhra, prehra (Forze), výhra (Imperial), prehra (Ence) ich odsúdili k boji o poslednú šancu proti MIBR. Aj v tomto zápase však nevstupovali do boja dobre keď úvodnú mapu súperovi pustili v pomere 16:13. No výbornými výkonmi a suverénnou hrou bez rešpektu zápas otočili na 2:1 a píšu jeden z ďalších Major príbehov.

Zdroj: rtv21

Forze aj napriek skvele rozohraným zápasom v treťom a štvrtom kole kde viedli v oboch prípadoch 1:0  víťazstvom na mapách súpera PGL Major Antwerp 2022 nedokázal postúpiť. Nad sily im bol „Last Dance“ tím Imperial s legendou brazílskej scény Fallenom. Brazilský tím, ktorý viacerí v pickemoch odpisovali stál pevne na zemi a skvelými tímovými výkonmi postúpili a spoločne s Furiou budú ďalej na turnaji reprezentovať fanatickú brazílsku scénu.

Zdroj Instagram: imperialesports

Nepostúpili, ale rešpekt si zaslúžia!

Tímy 9z a Renegades nebudú na tento turnaj spomínať v dobrom. Aj napriek všetkej snahe nezabránili najrýchlejšiemu koncu na turnaji a z turnajom sa rozlúčili smutne. K prekvapeniam určite musíme rátať nepostup Astralis, ktorý si takýto osud za predvedenú hru svojej najväčšej hviezdy Benjamina “blameF” Bremera nezaslúžili a vypadnutie je horkou pilulkou, ktorú táto organizácia posledné mesiace zažíva. Výhra nováčika z Mongolska IHC nad tímom Imperial určite tento tím teší, ako aj určite stickerky v hre, ale to je tak všetko, pretože svoje ďalšie boje nezvládli.

Pre niekoho je určite vypadnutie MIBR či Eternal Fire, ktoré sú silné tímy no vo svojich zápasoch nepredviedli potenciál a silu, ktorú určite majú. Complexity je poslednú dobu kapitola, ktorá sa rieši ťažko. Aj keď pred sezónou predstavili nádejný tím so skúsenosťami na PGL Major Antwerp 2022 nepredviedli v podstate nič naviac. Uvidíme, čo s týmto tímom bude v nasledujúcich týždňoch.

Na obrázku môže byť 1 osoba a interiér

Zdroj: isportbleskcz

Kto postúpi do záverečnej fázy? Dočkáme sa prekvapenia? Všetko podstatné sa sa dozvieme už od zajtra, kedy nás čakajú prvé zápasy Legends Stage PGL Major Antwerp 2022, ktoré odštartujú súbojmi o 12:00 a môžete sledovať na twitchi, ale aj iných streamovacích platformách.

r/GlobalOffensive - PGL Antwerp 2022 Legends Stage Day 1

Zdroj: reddit