Komu sa podarí zvíťaziť na PGL Major Antwerp 2022?

Uverejnené od Daniel Hodor 7. mája 2022 v CS:GO

V pondelok 09.05.2022 sa v Belgickom meste Antverpy začína boj o ďalšieho Major víťaza. Antverpy privítajú najlepšie tímy sveta v boji o 1 000 000 dolárov. 24 tímov sa pobije v offline prostredí o najcennejšiu trofej, ktorá prináša slávu a zápisy do histórie CSGO sveta. Tentokrát sa na PGL Major Antwerp 2022 nedočkáme žiadnej česko-slovenskej stopy, keďže David „frozen“ Čerňanský, Martin „Styko“ Styk, Patrik „Zero“ Žúdel ani tímy z Českej republiky konkrétne Sinners ani Entropiq sa na turnaj cez RMR kvaldu neprebojovali.

Zdroj Facebook: FRAGTIME.cz

Dočkáme sa v Challengers Stage nejakého prekvapenia?

V prvej fáze PGL Major Antwerp 2022 sa proti sebe postaví 16 tímov, ktoré budú bojovať o postup do druhej časti turnaja. Postúpiť však môže len 8 tímov a preto bude boj o Legends Stage veľmi napínavý. Turnaj začne bo1 súbojmi, z ktorých sa vykryštalizujú zápasy o postup. Tieto súboje sa ako štandardne odohrajú už v bo3 formáte. V challengers stage bude debutovať mnoho hráčov, ktorý si na Majore ešte nikdy nezahrali. Ide konkrétne o 39 hráčov ako napr. ruská super hviezda G2 esport Monesy, či kosovskí hráči Bad New Eagles, ktorých príbeh o postup na Major bol skvelý a ohúril celý ešportový svet. Prvýkrát sa na turnaji predstavia aj hráči z exotického Mongolska, ktorí budú hrať za tím IHC esport.

Zdroj Instagram: hltvorg

Medzi najväčších favoritov na postup z prvej časti turnaja určite patria G2 esport, Vitality, Ence, Astralis, Outsiders (Virtus Pro) či americký tím Liquid. Túto šesticu by v postupe papierovo mali doplniť brazílski MIBR, ale takisto hviezdami nabitý turecký tím Eternal Fire, ktorým budú na streamoch fandiť tisícky fanatických tureckých fanúšikov.

Zdroj: press.pglesports

Medzi outsiderov určite patria tímy IHC, Renegades, Spirit či 9z. Práve posledné dva tímy pred PGL Major Antwerp 2022 prechádzajú ťažkým obdobím. Aj napriek radosti z postupu do Belgicka sa nevyhli kontroverzným banom svojich trénerov, ktorí dostali od Valve prísne tresty za zneužívanie spectate bugu v hre a hrozí im obrovský trest. Títo tréneri, konkrétne hally (Spirit) a zakk (9z) sa turnaja nemôžu zúčastniť. K nim Valve pridali na banlist aj peacemakera z brazílskeho tímu Imperial. Uvidíme, ako tieto tresty ovplyvnia tieto tímy v ich súbojoch na turnaji.

Antwerp Major: the historical journey of 9z begins in CS:GO – schedules and how to watch the first duel against ENCE, the fourth best team in the world

Zdroj: bullfrag

V Legends Stage nás čakajú skvelé súboje top tímov!

V druhej časti PGL Major Antwerp 2022 na svojich súperov čaká osmička nasadených tímov BIG, Cloud 9 (bývalý Gambit), Copenhagen Flames, Faze, Furia, Heroic, Natus Vincere a Ninjas in Pyjamas. Kto doplní túto osmičku nie je zatiaľ známe, no o favoritoch na postup sme písali vyššie. Rovnako ako v prvej fáze sa prvé súboje Legends stage uskutočnia vo formáte bo1 a zápasy, ktoré rozhodnú o osmičke postupujúcich do Champions Stage v bo3 formáte.

Zdroj: dotesports

V tomto formáte sú jasnými favoritmi na postup Natus Vincere a Faze clan. Doplniť by ich podľa papierových odhadov mali NIP, FURIA, Cloud9, Vitality, G2 esport, ENCE, no určite netreba odpisovať aj poslednú dobu výborne hrajúcich Astralis, Outsiders či čierneho koňa z dánska CPH Flames.

Zdroj: hltv

Kto opanuje Champions Stage a zvíťazí na PGL Major Antwerp 2022?

Posledná najdôležitejšia časť turnaja PGL Major Antwerp 2022 sa odohrá v krásnej aréne Antwerps Sportpaleis kde o milión dolárov zabojuje posledná osmička tímov. Zápasy sa odohrajú pred zrakmi tisícok divákov v bo3 formáte a diváci v hale, ale aj na streamovacích platformách sa majú načo tešiť. Zápasy tohtoročného prvého Majoru prinesú určite mnoho veľkých súbojov, ktoré budú stáť zato.  

Zdroj: e3s.world

Medzi favoritov celého turnaja určite patrí svetová jednotka Faze clan. Do úlohy spolufavorita PGL Major Antwerp 2022 musí jednoznačne patriť aj obhajca titulu Natus Vincere, ktorý túto sezónu nezažíva najlepšie obdobie, no teraz je práve ten čas dokázať svetu, že nie nadarmo jednoznačne opanovali minulú sezónu. Do okruhu favoritov sa pasujú určite druhí z posledného Majoru, a to G2 esport, ale takisto silné tímy Cloud9, Ninjas in Pyjamas, či zatiaľ nevýrazná, no na papieri silná zostava Vitality. Za čierneho koňa turnaja musíme určite označiť Ence, ktorí túto sezónu zažívajú rozprávkový rok a radi by formu z posledných týždňov pretavili na veľkom turnaji.

Zdroj: hltv

Zdrojom príjmov tak ako stále okrem prizepoolu v turnaji sú nálepky v hre, ktoré obdrží každý tím a hráč, ktorý sa na PGL Major Antwerp 2022 dostal. Pre hráčov, ale aj tímy je to pamiatka, ktorú už nikdy nestratia a tento artefakt môžu v hre získať aj fanúšikovia, ktorý si svoje zbrane podobne ako hráči môžu samolepkami svojich obľúbených hráčov alebo tímov vylepšiť. V pondelok nás tak čakajú prvé zápasy PGL Major Antwerp 2022 a určite sa môžeme tešiť na festival skvelého CSGO a môžete ho sledovať na twitchi.