Play-off 39. sezóny ESEA PREMIER Europe začína!

Uverejnené od Richard Baboľ 13. decembra 2021 v CS:GO

Po odohraní posledných skupinových zápasov poznáme tímy, ktoré budú bojovať o postup na ESL Pro League Season 16 Conference. V utorok 14. decembra sa začínajú hrať otváracie zápasy, podľa rozpisov sa zápasy odohrajú o 19:00 (CET). Vysielanie zápasov nie je ešte presne určené, ale bude pravdepodobne prebiehať na kanáloch jednotlivých organizácií. Pavúk pre ESEA PREMIER môžete nájsť na hltv.org.

Cesta do play-off

Český celok SINNERS ESPORTS sa úspešne dostal do play-off. Pre nich je to ďalšia možná príležitosť vyhrať, podobne ako v 37. sezóne. Tímu SINNERS sa podarilo vyhrať 37. sezónu, touto výhrou sa kvalifikovali to ESL PRO LEAGUE S14. Aj keď to bol ich prvý svetový turnaj na tier 1 scéne, dokázali poraziť tím G2. V otváracom zápase play-off budú čeliť proti ruskému celku 1WIN.

zdroj: playzone.cz

Organizácii Entropiq s ruským tímom sa podarilo taktiež vďaka skvelým výsledkom dostať do play-off. Ako možný favorit majú možnosť ukázať možnú dominanciu. Napriek prehre proti tímu GamerLegion sa nenechali zastrašiť a ukázali sily ruských strelcov. Tímu SINNERS sa podarilo zastaviť win streak Entropiqu výhrou 2:0 v group stage. V utorok si pozrieme zápas Entropiqu proti tímu BLINK.

zdroj: hltv.org

Tím FINEST bude bojovať proti celku SPROUT. FINEST mali veľmi pekné zápasy, ktoré skončili z väčšiny výhrou. Schopný vyhrať nad tímom FINEST boli iba tímy SINNERS a Entropiq. Sprout ako tím v B skupine vyhrali nad 8 tímami, ich sily nestačili iba nad tímom 1WIN a Copenhagen Flames.

V poslednej rade budú proti sebe čeliť tímy GamerLegion a Copenhagen Flames. Slovenský hráč Zero hrajúci za GamerLegion má možnosť prísť späť k svetovým turnajom. Jeden z jeho najväčších úspechov bol, keď hral za tím HellRaisers v roku 2017, kde sa mu podarilo dostať spoločne so spoluhráčmi na ELEAGUE MAJOR GROUP STAGE. Copenhagen Flames si za výsledku 5:3 zaistili postupku do play-off. GamerLegion si s lepším výsledkom 6:2 taktiež zaistili postup do play-off a lepšie umiestnenie v skupine A.