Očakávané finále medzi svetovou jednotkou a dvojkou prinieslo skvelý súboj o Major šampióna.

Uverejnené od Daniel Hodor 22. mája 2022 v CS:GO

V Antverpách nedeľu večer vyvrcholili boje v playoff o Major šampióna. Pol milióna dolárov , trofej, slávu a skvelé zážitky osláv pred vypredanou Antwerps Sportpaleis si mohol odniesť len jeden tím. Boje to boli od úvodného zápasu zaujímavé, dočkali sme sa mnohých prekvapení a finálový zápas dal za týmto turnajom záverečnú bodku. Ako to prebiehalo? Kto sa stal víťazom a prebojoval sa k titulu?

Zdroj Instagram: pglesports

Šokujúco hladký postup do playoff od tímu Spirit.

Vrátime sa ešte k Legends stage, v ktorej sa diali veľmi zaujímavé veci. Po hladký postup do playoff si od prvej mapy šiel tím Natus Vincere. Tí aj napriek prvej ťažkej skúške v podobe tímu G2 esports zvládli svoje zápasy na výbornú a po výhrach práve nad G2, BIG a následne po skvelej bo3 s Ninjas in Pyjamas dokráčali ku stavu 3:0. V tomto stave a hladkom postupe do playoff ich doplnil šokujúco tím Spirit. Tí napísali skvelý príbeh, keď sa cez Challengers stage a Legends stage dostali až do playoff. V druhej fáze turnaja, kde ani raz neprehrali, ukázali skvelé výkony a pripísali veľké výhry nad Furiou, Heroicom či Copenhagen Flames.

Team Spirit takes on FaZe Clan in the semifinals of PGL Major Antwerp 2022  - Esportschimp

Zdroj: esportschimp

Túto dvojicu v playoff postupne doplnili výsledkom 3:1 v Legends Ence, Ninjas in Pyjamas a aj favoriti Majoru Faze clan. K nim sa následne v rozhodujúcom zápase za stavu 2:2 na Majore pripojili víťazstvami aj tímy Copenhagen Flames, HeroicFuria. Šokujúcimi boli vypadnutia jedných z favoritov turnaja, a to na papieri silných tímov Cloud9, G2 esport a Vitality, ktorých forma na turnaji nebola dobre načasovaná. Svoje skvelé príbehy počas Majoru písali Bad News Eagles, ale aj tím Imperial, ktorému to ale v Legends stage na postup nestačilo a aj napriek sympatickým výkonom musel turnaj po tejto fáze opustiť. So sklamaním z turnaja odchádzali aj Team Liquid, BIG, ale aj pravdepodobne poslednýkrát v tejto zostave hrajúci Outsiders.

Zdroj: hltv

V prvých zápasoch playoff sme sa dočkali aj veľkých šlágrov.

Prvý deň playoff PGL Major Antwerp 2022 otvoril zápas tímu Faze clan proti Ninjas in Pyjamas. Zápas otvoril favorit výhrou na mape Nuke a viedol 1:0. Na picku NIP, Overpasse, ale nezvládli dobre CT stranu čo NIP na svojej silnej mape využili a zrovnali na 1:1. Rozhodujúcu mapu už ale švédsky tím nezvládol a Faze sa tak stali prvými semifinalistami playoff. V druhom zápase nastúpilo veľké prekvapenie turnaja Spirit proti brazílskej Furia esports. Brazílsky tím žiaľ zápas nezvládol a Spirit sa hladkou výhrou 2:0 prebojovali do boja o finale Majoru v Antverpách.

Zdroj Twitch: pgl

Piatkový deň odštartoval zápas Ence proti Copenhagen flames. Tu tiež favorit nezaváhal a po hladkej výhre 2:0 sa Ence stali tretím semifinalistom a večer čakali na lepšieho z dvojice Natus Vincere, Heroic. Druhý z veľkých šlágrov playoff začal lepšie na svojom picku tím Heroic. Pred Navi tak bola veľká výzva otočiť zápas pred vypredanou arénou. Obrat začali úspešne na mape Ancient, ktorá skončila najtesnejším možným skóre, a to 16:14. V rozhodujúcej mape Nuke, ale S1mple a spol. nedali dánskemu tímu šancu a zápas otočili na 2:1, čím doplnili semifinálovú štvoricu v playoff.

Na obrázku môže byť 2 ľudia a interiér

Zdroj Facebook: pgl

Spiritu sa nepodarilo favorita prekvapiť a finále si tak nezahrali

Sobotňajšie duely o postup do finále playoff Majoru začali súbojom tímov Spirit a Faze. Prvá mapa Mirage podľa výberu favorita bola jasne v jeho réžii. Faze k ničomu vážnejšiemu Spirit nepustili a po výsledku 16:13 viedli 1:0. Druhá mapa však bola omnoho zaujímavejšia. Výber padol na mapu Dust 2, kde to vyzeralo na víťazstvo Spiritu. Faze sa, ale v dôležitých momentoch zomkli nedovolili ruskej zostave uhrať túto mapu a po treťom predĺžení mapu dokončili výsledkom 25:23 a postúpili do ďalšieho veľkého tohtoročného finále.

Zdroj Twitch: pgl

Navi doručilo fanúšikom finále snov!

Sobotňajší večer ukončil zápas Natus Vincere proti Ence. Ence aj napriek snahe prekvapiť už vo vette pickom nedokázali uhrať čo chceli. Nuke od nich asi dobrým výberom nebol, pretože patrí k najsilnejším mapám Navi. Tí to aj potvrdili a výhrou 16:7 uchmatli prvý bod semifinále. Na svojom výbere tak mohli potvrdiť rolu favorita už skôr ako sa možno aj očakávalo. Dust 2 zvládli s prehľadom a pred vypredanou arénou dokráčali k postupu do finále playoff. Mohli sme sa tak tešiť na epické finále medzi dvomi najvyššie postavenými zostavami v rebríčku.

Zdroj: hltv

Finále, na ktoré všetci fanúšikovia čakali!

Veľké finále playoff na PGL Major Antwerp 2022 začalo Infernom pickom tímu Faze clan. Už od úvodu sa toto finále odohrávalo v réžii rankigového favorita a to medzinárodnej zostave Faze. Po výbornom vstupe si vybudovali skvelý náskok 8:0 a to hlavne zásluhou famózne hrajúceho Brokyho. Tento skvelý úvod a náskok chceli hráči Navi čo najskôr zmazať čo sa im do polovice podarilo aspoň znížiť na stav 10:5. Do druhej polovice Navi nevstúpili síce dobre a vyzeralo to na rýchlu prvú mapu, no od stavu 12:5 začali hrať svoju hru. Faze sa na CT strane prekvapivo nedarilo a za 11 nasledujúcich kôl získali len jeden bod. Zrazu mali Navi mappointy a stav 15:13 vo svoj prospech. To ale nedokázala táto silná zostava potvrdiť, Faze zápas poslali do predĺženia, kde už Navi nedali šancu a zvíťazili na svojom picku 19:16.


Na mape Nuke tak Navi museli zmazať manko jednej mapy. Ak chceli pomýšľať na víťazstvo vo finále playoff, museli poriadne zabrať. Prvá polovica im ale vôbec nevyšla a pred tisíckami fanúšikov v hale a miliónmi pred obrazovkami streamov prehrávali už priepastne 10:2 a zdalo sa, že je koniec. Sériou troch bodov na tejto silnej CT mape polovicu zápasu zdramatizovalo na 10:5 a všetko bolo v ich rukách. Úvodné pištolové kolo nezvládli, no nasledujúce už šli v ich prospech. No za stavu 10:12 sa comeback zastavil Faze skvelou hrou na T strane vyhrali 4 kolá v rade a stali sa Major šampiónmi. Pre túto organizáciu to bol prvý historický zisk titulu na Major šampionátoch.

Zdroj: latestsports


Hráčom turnaja sa stal na turnaji výborne hrajúci a nestarnúci Håvard ‘rain’ Nygaard, ktorý prekvapivo no zaslúžene získal k historickému tímovému titulu aj svoju najcennejšiu individuálnu trofej.

Zdroj: hltv