PRVÝMI SEMIFINALISTAMI MČR SA PO VÝBORNÝCH OBRATOCH STALI ESUBA A SINNERS.

Uverejnené od Daniel Hodor 27. novembra 2021 v CS:GO

Po prvých zápasoch v oboch skupinách došlo v treťom dni MČR v počítačových hrách k zápasom, ktoré mnohé rozhodli. Čakali nás eliminačné zápasy o všetko, ale aj zápasy o priamy postup do bojov o majstra Českej republiky.

ENTROPIQ PRAGUE POPRAVILI GLORE NA PRVEJ MAPE VÍŤAZSTVOM 16:0 .

V prvom dueli piatkového dňa sa stretli Entropiq Prague proti tímu GLORE. Prvou mapou, ktorú si zvolili GLORE bola Inferno. Od tohto celku sa na tejto mape čakal výkon podobný tomu z prvého dňa proti eSube, kde dokázali nad favoritom prekvapivo vyhrať. Entropiq Prague, ale ukázali naplno svoje skúsenosti, silu a na tejto mape dokázali súpera zdolať o „parník“ 16:0.

Na mape Vertigo, ktorú si zvolil tím Entropiq to už až tak jednoznačné nebolo. Po výbornej T strane sa Entropiq ujali vedenia 11:4 a postavili základy víťazstva na tejto mape. Skóre stretnutia uzavreli „zelení“ 16:6, zvíťazili 2:0 vyradili GLORE z turnaja a zahrajú si tak zajtra o postup do semifinále MČR.

Zdroj IG: entropiqteam

SAMPI.TIPSPORT AJ NAPRIEK SKVELÉMU VÝKONU EERINESS OTOČILI DUEL A ZAHRAJÚ SI V ŠTVRŤFINÁLE.

Druhý eliminačný duel obstarali Sampi.Tipsport a EERINESS MARVO. Mapa Overpass, ktorú si zvolili EEriness skončila prekvapujúcim výsledkom 16:13. Outsider sa na tejto mape nezľakol favorita, ukázali, že výkon zo včerajšieho zápasu proti Sinners nebol náhoda a pokračovali v ňom aj v piatok.

Na picku Sampi Inferno, EEriness pokračovali v sľubnej forme. Túto mapu tesne po nezvládnutom závere nedotiahli do víťazného konca a dovolili Sampi zrovnať na 1:1 výsledkom 16:13.

V rozhodujúcej mape Mirage pokračoval skvelý výkon oboch tímov. V závere pevné nervy a väčšie skúsenosti z ťažších zápasov ukázali hráči Sampi, ktorý zvíťazili 16:14, otočili stav stretnutia na 2:1 vo svoj prospech a zahrajú si štvrťfinále. Eeriness sa aj napriek sympatickým výkonom v oboch zápasoch museli s MČR rozlúčiť.

Zdroj IG: teamsampi

ESUBA ZNOVA DOKÁZALA PO NEVÝRAZNOM INFERNE OBRÁTIŤ ZÁPAS A JE PRVÝM SEMIFINALISTOM MČR.

V zápase o semifinále MČR sa stretli víťazi prvých zápasov Dynamo Eclot a eSuba. Do vedenia 1:0 na mapy sa na svojom picku Inferno dostali Dynamo Eclot. Tí na Inferne predviedli skvelý výkon a zdolali svojho oponenta 16:10. Nasledujúca mapa bola Vertigo picknuté eSubou. Obľúbený výber „modrej krvy“ bol aj po tomto zápase obľúbeným, kde po výbornej práci uhrali výsledok 16:8.

Po vyrovnanom stave 1:1 prišla mapa Mirage, do ktorej výborne vstúpila eSuba. Po výbornom úvode nepustili Dynamo k ničomu a svoju T stranu zvládla na výbornú a viedli 11:4. Začiatok druhej polovice zápasu im nevyšiel a Eclot sa chytal ku návratu do deja. To, ale stopol výborný LUKO, ktorého podporil vo forme hrajúci Bloggis a eSuba dokázala zápas ukončiť 16:8. Na turnaji sa im znova podaril obrat z 0:1 na 2:1 a forma, ktorú priniesli z posledných týždňov bola skvelo načasovaná. Eclot tak poslali do štvrťfinálového boja proti Entropiq Prague.

Zdroj Twitch: playzonecz

ŠLÁGER DŇA A PREDČASNÉ FINÁLE UCHMATLI PRE SEBA PO FAMÓZNOM OBRATE SINNERS!

Záverečný zápas piatkového programu MČR odohrali Sinners proti Enterprise, ktorý prekvapujúcim pickom začal mapou Dust2. Prvá hra ukázala obrovskú kvalitu na oboch stranách, zápas bol vyrovnaný, padlo pár krásnych highlightov a lámal sa každým kolom. Enterprise, ale ukázali v posledných kolách výbornú hru a získali mapu 16:12 a zaslúžene viedli 1:0.

Druhou mapou bola klasická CSGO mapa Inferno, ktorú si vybral Sinners. Po nevydarenej prvej polovici a zlom úvode, ale Sinners zapli na vyšší rýchlostný stupeň v 22. kole zrovnali stav na 11:11. Po vyrovnaní následne dominovali, uchmatli si tak svoj pick 16:11 a vyrovnali na 1:1.

Záver na Anciente sa niesol v podobnom vyrovnanom duchu ako predošlé mapy. Oba tímy hrali výborne, no do víťazného konca 16:10 to dotiahli obhajcovia titulu zo Sinners. Liberecká organizácia zápas otočila a stala sa druhým semifinalistom.

Zdroj IG: sinnersesports

V sobotu nás v obedňajších hodinách čakajú štvrťfinálové zápasy, ktoré určia zvyšných dvoch semifinalistov. Semifinále je na programe vo večerných hodinách. Uvidíme kto sa dostane do finále a zabojuje o najcennejšiu trofej v našom regióne.