Rok 2022 pre Riot Games

Uverejnené od Dávid Vilček 8. januára 2022 v League of Legends

Vitajte v novom roku, fanúšikovia League of Legends! Je čas oprášiť klávesnice, vyčistiť stôl a pripraviť sa na ďalších 12 mesiacov krvi, potu a sĺz počas hodnotenej sezóny 2022, ktorá sa začala v piatok 7. januára.

Nie každý región však začne svoju hodnotenú sezónu v rovnakom čase. Spoločnosť Riot Games preto pomáha hráčom získať náskok na ceste na vrchol rebríčka tým, že odhaľuje časy štartu pre hráčov na celom svete.

Spoločnosť Riot uviedla, že v rámci záplaty 12.1 bude všetkým hodnoteným účtom počas prvých úvodných zápasov umožnený mäkký reset hodností o päť úrovní. Napríklad hráč, ktorý má pred začiatkom sezóny rank Gold I, bude mať pri spustení všetkého nastavený rank Silver II.

Za prvé rozdelenie hodnotené hry budú k dispozícii aj exkluzívne odmeny vrátane špeciálnej ikony Vex summoner, Vex emotes, permanentného Vex šampióna a kapsuly Eternals z prvej série. V tomto patchi hráči dokonca získajú možnosť nahliadnuť do nadchádzajúcich vizuálnych aktualizácií hodnostnej identity s novými hodnostnými erbami.

ukážka nových rámčekov od Riot Games

Tieto nové erby spôsobili niekoľko zmien v niekoľkých aspektoch používateľského rozhrania hernej haly, aby sa zlepšila vizuálna prehľadnosť. Okraje načítavacej obrazovky boli aktualizované tak, aby zodpovedali a každý erb bol viditeľný v profile každého hráča, na stránke s hodnotením, v hernej lobby a v zozname priateľov.

Či máš v úmysle získať Challenger v roku 2022 alebo sa uspokojíš so získaním Goldu, priprav sa na to, že nová sezóna sa začne v Summoner’s Rift 7. januára.

Prvý Clash

Začnite budovať svoje tímy, fanúšikovia League of Legends. Turnaj Forge God Clash štartuje 15. januára a registrácia sa otvára o týždeň.

Spoločnosť Riot Games dnes oznámila príchod prvého turnaja Clash v sezóne 2022, ktorý je celý na tému Ornn. Turnajový režim ligy pre tímy sa vracia s názvom, ktorý vzdáva hold Ohňu pod horou Ornn. Špeciálne podujatie Forge God Clash sa bude konať počas jedného víkendu a aj keď sa registrácia tímov otvorí 10. januára, samotný turnaj sa bude hrať 15. a 16. januára.

Turnaj Forge God nebude súčasťou pravidelnej sezóny Clash, takže víťazné body hráčov nebudú ovplyvnené. Účastníci a víťazi však budú môcť získať špeciálne odmeny s tematikou Forge God, od tímových lôg až po vytúžené trofeje.

Pri hraní turnajov Clash hráči zvyčajne získajú rôzne odmeny v závislosti od úrovne turnaja a umiestnenia tímu.

Podľa stránky spoločnosti Riot s často kladenými otázkami o turnaji Clash získa každý hráč za každé víťazstvo 200 víťazných bodov, ktoré môže použiť na odomknutie bannerov zobrazených v profile hráča. Hráči Clash môžu tiež získať trofeje, Clash orby a kapsule obsahujúce skiny, emotes a dokonca drahokamy.

Hráči ligy, ktorí si chcú zmerať sily v turnaji Clash, potrebujú na vstup základný alebo prémiový lístok. Vstupenka Basic vám umožní zúčastniť sa, ale ak si veríte, vstupenka Premium vám ponúkne ešte väčšie ceny. Každý spoluhráč si vyberie svoj vlastný vstupný lístok a jeho individuálne odmeny sa od neho odstupňujú. Po nastavení vstupenky Basic alebo Premium Ticket (keď sa pred zápasom uzamkne celý tím) už nie je možné vstupenku zmeniť.

Formát turnaja Clash je jednokolový a pozostáva z ôsmich tímov rovnakej úrovne zručností. Ak tím prehrá v prvý deň dvojdňového turnaja, môže sa vrátiť na druhý deň a zúčastniť sa ďalšieho bracketu.

Aj keď turnaj Forge God nebude hráčom započítavať VP, prvý turnaj sezóny Clash to vynahradí, keď príde v záplate 12.4.