Rozhovor s trénerom 3. tímu na MČR, Benq1 z eSuby

Uverejnené od Daniel Hodor 2. decembra 2021 v CS:GORozhovor

Ahoj Benq1, cez víkend si sa so svojimi zverencami zúčastnil MČR. Aké pocity po tomto výbornom turnaji máš?

Nazdar, po MČR mám zmiešané pocity. Na jednej strane som sklamaný, lebo minimálne finále sme mali určite na dosah, ale na druhej strane som celkom spokojný s našimi výkonmi vzhľadom na to, že na MČR bola veľká konkurencia.

Túto jeseň ste mali plne nabitú či už MSR, ForGames, V4 či teraz MČR. Ako prebiehala príprava na turnaj v Brne, keďže ste boli takto rozlietaní a zahltení harmonogramom turnajov?

Posledné dva mesiace sme toho mali naozaj veľa, ale vždy sme sa snažili pripraviť čo najlepšie na najbližší turnaj. Príprava na MČR sa ničím nelíšila a našim cieľom bolo popracovať ešte na mapách, ktoré sme chceli hrať. Celkovo sme sa sústredili skôr na našu vlastnú hru a fixovanie chýb.

Výsledky na turnajoch, ktoré boli spomenuté v predošlej otázke boli fakt výborné 1.miesto (MSR), 3. miesta (ForGames, MČR), postup do playoff na V4 a konečné 7.miesto. Si spokojný s týmito výsledkami?

Titul z MSR nás dosť nakopol a dodal nám potrebné sebavedomie, aby sme podávali dobré výkony. S výsledkami som viacmenej spokojný, ale určite si uvedomujeme, že to mohlo byť aj lepšie. V semifinále na ForGames sme boli kúsok od výhry nad Sinners a v semifinále na MČR takisto nechýbalo veľa, aby sme dokončili comeback proti Enterprise. Na V4 bol cieľ postup do hlavného turnaja a potom sme mohli už len prekvapiť.

Úvod turnaja bol z vašej strany troška hektický. Prehra s outsiderom GLORE na prvej mape a následne otáčanie nepriaznivého výsledku. Musel si troška v prestávke po prvej mape zvýšiť hlas alebo si chlapcov motivoval ku sústredenému výkonu a veril ich forme?

Osobne som s podobným scenárom počítal, ale ani nachvíľu som nepochyboval o tom, že ten zápas otočíme. Navzájom sme sa vyhecovali a vleteli do druhej mapy vo veľkom štýle.

Zdroj: playzone.cz

V druhom zápase ste rovnako museli priebeh zápasu otáčať. Hrá sa Vám dobre pod tlakom, ktorý na Vás hádže nepriaznivý stav stretnutia?

Ono to bolo spôsobené hlavne tým, že sme ako prvú mapu hrali vždy mapu súpera. Ale áno, mám pocit, že pod tlakom vieme podať lepší a sústredenejší výkon.

Semifinále proti Enterprise dopadlo tesne vo Váš neprospech. Myslíš, že ban Inferna namiesto silnejšej mapy Overpass, ktorú Enteprise hráva často, Vám znížil šance na postup do finále?

Myslím si, že mapy boli v pohode. Chceli sme sa vyhnúť mapám Dust2 a Inferno, a to sa nám aj podarilo. Na každej z máp čo sa hrali sme ale nezachytili vôbec začiatok a museli sme doťahovať, to nás v konečnom dôsledku stálo ten zápas.

Dynamo Eclot prekvapili výbornou formou z posledných týždňov. V skupine ste proti nim otočili zápas, v boji o 3.miesto naopak prekvapili na obľúbenom Vertigu. Bolo pre teba ich pôsobenie prekvapením na turnaji, alebo ste to očakávali?

Eclot išli po príchode capseNa naozaj hore a začali dosahovať dobré výsledky. Očakávali sme vyrovnaný zápas, ale zároveň sme si verili, že sme lepší. Paradoxne sme prvú mapu Inferno vyhrali a na druhú mapu Vertigo sme išli až príliš sebavedomo, čo nás potom pekne dobehlo. Tretiu mapu sme ale dobre začali a našťastie sme ju zvládli vyhrať.

V polovici roka ste boli nútení meniť zostavu a po zmene Nia a Jara ste siahli po talentovanom Savanovi a navrátilcovi Pechynovi. Týmito zmenami došlo k zmene herného štýlu a takisto IGL, ktorú chytil do rúk Luko. Veril si, že táto zostava aj napriek krátkemu času dokáže to, čo dokázala?

Bolo to ťažké rozhodovanie, ale boli sme nútení urobiť zmenu a nakoniec sme sa rozhodli pre túto variantu, ktorá sa nakoniec ukázala ako tá správna. Veril som, že keď budú všetci psychicky v pohode, tak to môže dobre fungovať. Luko sa postupom času zhostil role IGL veľmi dobre a Savana s Pechynom zase zvýšili firepower.

Zdroj: esuba.eu

Diváci boli v záverečných zápasoch na MČR vaším šiestym hráčom, pociťovali ste s chlapcami, že Vás to ženie dopredu?

Diváci boli úžasní a doslova nás tlačili k lepším výkonom. Bol to skvelý pocit stáť pred nimi a počuť ako skandujú naše mená. Snáď sme im aspoň tým bronzom spravili radosť.

Čo Vás čaká po MČR, plánujete oddych alebo pokračovať v nastolenom trende a hrať čo najviac?

Máme ešte rozohraných zopár turnajov, takže rozhodne ešte nejdeme oddychovať. Síce budeme hrať už len z pohodlia domova, ale vzhľadom na momentálnu situáciu je to úplne v poriadku.

Veľmi krásne ti ďakujeme za zodpovedanie otázok a vážime si to, držíme palce naďalej!

Ďakujem aj ja a zdravím všetkých čitateľov!