Sinners v ESL Pro League

Uverejnené od 21GAMES 25. augusta 2021 v CS:GO

Tím Sinners Esports je vôbec prvým tímom z česko-slovenskej scény, ktorému sa podarilo postúpiť do najväčšej ligy vo svete v hre CS:GO. Sinners boli vylosovaní do neľahkej skupiny B, kde sú tímy ako G2 Esports či Virtus.pro.

Hneď na otvárací zápas ich čakal asi najťažší súper a to 3. tím sveta G2 Esports. Tieto tímy sa už raz stretli a to v rámci turnaja Red Bull Ultimátny Hráč 2021 v exkluzívnom showmatch zápase. Vtedy sa z víťazstva tešili zverenci tímu G2 Esports, ktorí zvíťazili 16:13. Tento krát to však nebolo o žiadnej show, oba celky potrebovali vyhrať prvý zápas, aby naštartovali svoju cestu za postupom v skupine.

Zápas sa začal pickom tímu Sinners a to mapou Vertigo. Sinners síce prehrávali 11:5, ale potom Sinners ukázali spanilú jazdu a vyhrali 11 kôl za sebou, vďaka čomu si pripísali prvú mapu na svoju stranu. Zápas pokračoval na mape Inferno, kde G2 vyhrali 16:10 a zápas sa musel rozhodnúť až v tretej mape Mirage. Sinners do 3. mapy vleteli neuveriteľne, po 9. kolách bol stav 9:0. Sinners nám však potom vytvorili nemalo vrások na čele, G2 totiž začalo doťahovať. Tím poskladaný okolo skúseného Oskara však obstál a mapu nakoniec vyhral 16:9. Sinners teda vyhrali zápas so skóre 2:1 a pripísali si cenný skalp.

Hneď na ďalší deň si Sinners zmerali sily s dánskym tímom Complexity. Tím Sinners si opäť ako prvú mapu pickol Vertigo, ale tam bohužiaľ nepreviedol dostatočný výkon a prehral na prvej mape 12:16. Zápas pokračoval na mape súpera, Nuke a ani tam Sinners nestačili a prehrali veľmi tesne 14:16. Sinners si tak odniesli prvú prehru v ESL Pro League.

Ďalší zápas hrali s poľským legendárnym tímom Virtus.pro. Do tretice si Sinners pickli ako prvú mapu Vertigo. Avšak už po polčase to nevyzeralo ružovo, Sinners prehrávali 12:3. V druhej polovici sa im zápas nepodaril otočiť a prehrali 16:9. Zápas sa posunul na pick tímu Virtus.pro na mapu Inferno, kde prvý polčas tiež padol v prospech poľského celku 11:4. Sinners sa snažili zápas vyrovnať, ale to sa im nepodarilo a prehrali aj druhu mapu a to v stave 11:16.

Sinners po 3 kolách majú skóre 1:2 na zápasy. Ešte však ich čakajú 2 s tímami OG a forZe, takže budeme držať palce aby sa Sinners čo najlepšie umiestnili v skupine a postúpili ďalej v lige.