Skiny pre rok 2022

Uverejnené od Dávid Vilček 29. januára 2022 v League of Legends

Pozrime sa na všetko o nových skinoch v roku 2022. Na aké skiny sa môžete tešiť a ktorí šampióni ich dostanú?

V roku 2021 sme mohli vidieť veľa krásnych skinov a tento rok to nebude inak. Riot má pred sebou šialené plány týkajúce sa skinov v 12. sezóne. Dočkáme sa nových línií skinov, osvieženia tých starých a úplne nových konceptov.

Poďme sa teda pozrieť na všetko, čo vieme o skinoch v roku 2022 a aké plány má Riot. Na ktoré skiny sa tento rok najviac tešíte?

Koľko skinov vydá Riot v roku 2022?

V roku 2021 sme dostali takmer 140 skinov, rovnako ako v roku 2020, preto veríme, že v roku 2022 opäť dostaneme okolo 130 až 140 skinov! Keďže každý patch vychádza takmer každé 2 týždne a v každom patchi pribudnú minimálne 3 alebo viac skinov, môžeme dúfať v množstvo nových vzhľadov.

Z udalosti Riot Season 2022 vieme, že sa vrátia línie skinov, ako aj úplne nové tematické línie, ktoré sa tento rok dostanú do riftu, takže na čo sa najviac tešíte vy?

Ktoré prestížne skiny boli vydané v roku 2022?


Prestige skiny sa opäť vrátia v roku 2022. Riot uviedol, že bude venovať viac času a úsilia tomu, aby tieto skiny boli viac než len efektné zlaté chrómy so špeciálnymi VFX a animáciami. Toto sú prestížne skiny roku 2022:

Patch
Porcelain – Porcelain Lux Prestige Edition 20. januára 2022 LoL Patch 12.02
Phoenixmancer – Brave Phoenix Xayah Prestige Edition 20. januára 2022 LoL Patch 12.02

Ako sa zmenia prestížne skiny v roku 2022?

Prestížne skiny budú od roku 2022 trochu iné. Počas živého prenosu sezóny 2022 Belissimoh, produktový líder personalizácie a udalostí v League of Legends, vysvetlil, že budú pracovať na vytvorení lepšieho zážitku pre hráčov.

V roku 2022 budú prestížne body vyradené, rovnako ako drahokamy – ďalšia mena používaná na nákup/vyrobenie vzácnych skinov a kozmetiky v League of Legends. Obe meny sa presunú na mýtické esencie.

Za túto mýtickú esenciu si hráči budú môcť kúpiť vzácnu kozmetiku v novom mýtickom obchode, v ktorom bude rotovať tovar. Aha a dva rôzne typy skinov.

Aké dva typy skinov sú k dispozícii v novom obchode Mythic Shop?

Hráči si nemyslelia, že skiny Hextech sú také špeciálne alebo jedinečné, spoločnosť Riot sa rozhodla vytvoriť “sezónne mýty”, ktoré budú mať rotujúcu tému pre jedinečné skiny v obchode s mýtmi každý rok. V roku 2022 Riot vytvorí skin Ashen Knights pre mýtický obchod.

Budete si môcť vyzdvihnúť aj staršie prestížne skiny, takže ak ste zabudli hrať v určitom období a premeškali ste šancu vyzdvihnúť si prestížny Arcade Caitlyn, budete ho môcť získať prostredníctvom mýtického obchodu, ktorý bude mať k dispozícii mesačnú rotáciu prestížnych skinov.

Aké skiny dostaneme v roku 2022?

V roku 2021 sme dostali veľa nových skinov, ale očakávame, že v roku 2022 ich bude oveľa viac. Do riftu sa dostanú nové tematické skiny, ako aj návrat tých starých. Niektorí šampióni tiež zúfalo potrebujú skiny a Riot im v roku 2022 poskytne niekoľko nových skinov.

Ktorí šampióni dostanú skiny v roku 2022?

Šampióni, ktorí dostanú skiny v roku 2022, sú:

 • Gangplank
 • Fiddlesticks
 • Rek’Sai
 • Trundle
 • Rell
 • Orianna
 • Heimderdinger

Pre ktoré témy bude Riot vyrábať skiny v roku 2022?

Pre ktoré témy bude Riot vyrábať pre skiny v roku 2022?

Spoločnosť Riot uviedla, že sa tento rok vráti k niektorým populárnejším líniám skinov:

 • Bee Skins
 • Star Guardian
 • High Noon

Riot. sa však chystá pozrieť aj na staré samostatné skiny a pretvoriť ich na úplne novú líniu skinov. Skin Battle Bunny, ktorý bol predtým skinom len pre Riven, dostane tento rok trochu lásky a Riot vydá skiny Anima Squad. To však nie sú jediné nové témy skinov, na ktorých pracujú, hoci Monster Tamers, ktorý získal tretie miesto v hlasovaní o nové témy skinov v roku 2021.

Riot tiež uviedol, že chce prepracovať starú tematiku skinov, aby ju prispôsobil skinom v roku 2022. Toto sú voľby pre aktualizované tematické skiny:

 • Gothic
 • Infernal
 • Arclight

Hráči môžu v klientovi League of Legends hlasovať za to, ktorý tematický skin chcú v roku 2022 obnoviť. Ak tematický skin, za ktorý ste hlasovali, nezvíťazí, môže byť ešte stále obnovený neskôr.

To je všetko o pripravovaných skinoch v roku 2022. Tento článok budeme naďalej aktualizovať, aby ste vedeli, ktoré skiny boli doteraz vydané, ktoré témy boli vybrané a ktorí šampióni dostali skiny v priebehu roka!