Skupiny IEM Katowice 2022 vrcholia. Kto je ešte v hre?

Uverejnené od Marek Harvan 20. februára 2022 v CS:GO

ENCE opäť predviedli sympatický výkon, na Astralis to však nestačilo

Včerajšie dianie na IEM Katowice začalo súbojom dánskeho Astralisu, ktorý prehral s FURIA Esports a ENCE, ktorý v úvodný deň skupín ukázal odvážny výkon, v ktorom obral svetovú jednotku NAVI nie len o mapu, ale takmer o celý zápas. Síce sa po tomto zápase tak či tak nachádzal v losers brackete, získal si pozornosť i náklonnosť širokej CS:GO verejnosti.

O drámu sa ENCE postaral i v zápase s legendárnym Astralisom. Na Mirage začínal na T strane a napriek prehratému prvému kolu určoval tempo hry. Astralis musel doháňať náskok 9:4, čo sa mu napokon aj podarilo. Ani po výmene strán však ENCE nehral vôbec zle, ba naopak, dostal sa až k trom matchpointom. Ani jeden z nich nevyužil, no nasledovné predĺženie bolo pre ENCE úspešné. Na mape ho opäť v kritických situáciách podržal hades.

Odvetný Overpass priniesol typickú hru, v ktorej sa dominancia na mape striedala zo strany na stranu. Prvý polčas skončil zaslúžene vyrovnaným výsledkom, 8:7 pre Astralis. Výmenu strán zvládol zo začiatku lepšie ENCE, Astralis si však pôsobenie na turnaji predĺžili o minimálne jednu mapu. Vyhrali totiž napokon 16:12.

Úvodné kolo rozhodujúceho Ancientu vyhral ENCE a teda úvod na T strane mal opäť vydarený. Astralis sa ale dostali do svojho živlu a stav stretnutia otočili na 9:6. Po výmene strán sa ENCE nevzdali svojho ešportového príbehu a stav stretnutia postupne vyrovnali na 12:12. Koncovku mal ale lepšiu Astralis, vďaka čomu sa posunul do ďalšieho kola výhrou 16:13. Výrazne sa o to zaslúžili k0nfig či blameF.

ENCE

zdroj: ENCE

G2 sa nenechali zahanbiť

To, že budeme sledovať G2 Esports hneď v prvom kole bojovať o záchranu, čakal málokto. Nuž, stalo sa.

Team Liquid si na IEM Katowice dlho nezahral. Napriek tomu, že bol nasadený priamo do skupiny, lúči sa s turnajom už po dvoch BO3. G2 boli preňho prisilný súper.

Na Vertigu si NiKo s m0NESYm strelili zhodne po 28 killoch, aj vďaka čomu sa tešili z víťazstva 16:8. Odveta na Anciente bola pre Liquid ešte trpšia, s turnajom sa lúčia prehrou 5:16. G2 na turnaji pokračujú, o udržanie budú bojovať s FURIA Esports.

G2 Esports

zdroj: dotesports

NAVI sa z blamáže, zdá sa, spamätali

Nič iné sa od nich koniec koncov nečakalo. Hru s ENCE musel ruský celok rýchlo hodiť za hlavu, k čomu mu poslúžil ešte stále pomerne slabší súper, brazilská FURIA. Tá sa na Mirage zmohla len na 2 kolá, Nuke sa jej však vydaril viac.

Začiatok hry bol síce opäť čistou jazdou pre NAVI, za stavu 10:2 ale FURIA nepovedala posledné slovo a zápas poriadne zdramatizovala. Zvládla koncovku na CT strane, ako i úvod na strane opačnej. NAVI sa podarilo na túto sériu zareagovať, výsledok 16:12 s FURIA ale stále nie je tým, čo sme videli na vrchole minulej sezóny.

Viac nám o tom povie dnešné finále skupiny proti FaZe Clanu. FURIA to v losers brackete mať jednoduché nebude, v ceste jej stojí G2.

NAVI

zdroj: HLTV

FaZe postupuje do Play-Off po výhre s fnaticom

V druhom súboji o Play-Off sa stretli FaZe Clan a fnatic. Podľa predpokladov fnatic súpera potrápil, ale neprekonal.

Na úvodnom Overpasse sa FaZe rozbehli na fnatic ako psy pustené z reťaze. Fnatic sa zmohol iba na 5 vyhraných kôl, no mysľou sa už britsko-švédska zostava presunula na odvetu.

Živnou pôdou pre obrat zápasu malo byť pre fnatic Inferno. Hráči si to plne uvedomovali, a tak sa chopili svojej šance. Polčas vyhrali 9:6 a na výmenu strán reagovali tiež dobre. FaZe Clan mal jeden úsek, v ktorom to už vyzeralo na vyrovnanie, fnatic si ale výsledok postrážil výhrou 16:10.

Na rozhodujúcej Mirage sa úvod vo veľkom podobal na prvú mapu tohto stretnutia. Fnaticu sa podarilo na konci prvého polčasu zatiahnuť ručnú brzdu a s výsledkom 9:6 sa dalo ešte pomýšľať na výhru. Víťaznú mentalitu si fnatic ponechal i do druhého polčasu, FaZe mu ju ale po pár kolách vytrhol víťazstvom 16:9. Z hráčov fnaticu najviac držal tím nad vodou KRIMZ, ktorý si ako jediný zachoval pozitívne K/D ratio.

FaZe vyzve v boji o prvenstvo v skupine NAVI, fnatic bude o udržanie bojovať s Astralis.

FaZe Clan

zdroj: HLTV

Svetová dvojka s trojkou o udržanie

Večernými zápasmi sme sa vrátili do diania v A skupine, v ktorej sme videli ešte viac prekvapení, ako v skupine B. V losers brackete sa totiž stretli Team Vitality s Gambit Esports, čo znamenalo, že jeden z týchto tímov sa do Spodek Arény tohto roku nepozrie.

Na Mirage to spočiatku vyzeralo na predpokladanú vyrovnanú bitvu týchto gigantov. Gambit sa však po rozohriatí na mape spustil na Vitality ako lavína sériou desiatich vyhraných kôl v rade, na čo francúzsky celok už nedokázal reagovať.

Inferno našťastie takou jasnou jazdou nebolo. Defuse v podaní Gambitu v prvom kole nezabránil Vitality chytiť sa do zápasu hneď kolo na to a odvtedy sme videli krásnu hru v podaní oboch tímov. Bola to stíhacia jazda z oboch strán, po ktorej na konci polčasu vyhrával Team Vitality 8:7.

Úvod na CT strane vyšiel lepšie znova francúzskemu celku a svoj náskok navýšil o ďalšie 3 kolá. Gambit potom ale predviedol ešte dlhšiu víťaznú sériu, ktorá bola ale dostatočne skoro zachytená Vitality za stavu 12:12. Posledné kolá ale všetky padli v prospech ruského celku a Vitality sa tým pádom lúčia s turnajom už v základnej skupine.

Gambit Esports

zdroj: HLTV

Frozen na IEM Katowice končí, NIP v decidri s Gambitom

Posledný zápas včerajšieho večera bol zároveň vyvrcholením pre väčšinu slovenských divákov, NIP totiž k súboju vyzval frozenov MOUZ.

Úvod na mape Vertigo vyzeral pre Slováka sľubne, MOUZ na T strane vyhrávali 5:1. Nasledovala ale kanonáda švédskeho tímu, po ktorej skončil polčas 9:6. Prerušiť sériu NIP sa MOUZ nepodarilo ani v úvode druhého polčasu a zo stavu 12:6 sa MOUZ už nespamätal. NIP 16:11 MOUZ.

Úvodné kolo na Ancient mape vyhrali síce MOUZ, nič im to však nebolo platné. V druhom kole sa totiž spustila ešte väčšia smršť v podaní NIP, po ktorej neostáva MOUZ nič iné, ako baliť kufre. NIP výhra 16:6 posúva do rozhodujúceho zápasu proti Gambit Esports.

Frozen

zdroj: Herná Zóna