Tím Sprout už čaká v grand finále ESEA PREMIER S39, kto bude ich protivník ?

Uverejnené od Richard Baboľ 18. decembra 2021 v CS:GO

Play-Off ESEA Premier S39 začalo sľubne

Entropiq sa po jednoznačnej prehre 2:0 proti tímu BLINK dostali do Lower Bracketu ESEA Premier S39. Síce tento zápas bol na skóre veľmi vyrovnaný, ale aj po snahe Entropiqu neprišiel ten pravý moment, vďaka ktorému by dokázali vyhrať.

Zápas týkajúci sa tímov Sprout a Finest sa dostal až na 3 mapy. Finest na mape Mirage priniesli krásny comeback, ktorý určite ohromil nie jedného fanúšika. Po mape Mirage Sprout ukázali dominanciu a dokázali zjednotiť svoje sily. Úspešne vyhrali 2. aj 3. mapu.

Zero hrajúci za tím GamerLegion spoločne so spoluhráčmi úspešne porazili tím Copenhagen Flames za výsledku 2:1 v otváracom kole.

Pre SINNERS otváracie kolo nedopadlo veľmi dobre. Celá hra prebiehala v nešťastnom duchu, aj keď niektoré situácie vyzerali prospešne pre SINNERS . Aj po snahe a výhre druhej mapy SINNERS prehrali proti tímu 1WIN za stavu 2:1.

Druhý deň sa odohrali zápasy, ktoré delili jednotlivé tímy od postupu či výpadku z turnaja.

V Upper Bracket sa streli tímy BLINK, Sprout, GamerLegion a 1WIN. BLINK nemali veľmi šťastnú hru proti tímu Sprout. Za veľmi rýchleho chodu hry BLINK prehrali za stavu 2:0 na mapy.

V druhom zápase horného semifinále sa streli zaujímavé tímy GamerLegion a 1WIN. Švédsky tím GamerLegion ukázal, ako statočne sa pripravili na tento turnaj. Predviedli úžasnú hru zo svojej strany a porazili tím 1WIN za stavu 2:0. Touto výhrou postúpili do horného finále proti tímu Sprout.

V prvom kole lower bracketu sa stretli SINNERS a Copenhagen Flames. Tento zápas mohol český celok posunúť k lepšiemu ukončeniu v celku úspešnej sezóny. Po dvoch prehratých mapách zo strany SINNERS sa tento pokus strácal. Táto prehra tímu SINNERS ukončila sezónu, ktorá bola zhrnutá v článku esport.sazka.cz.

SINNERS Esports vs Copenhagen Flames
SINNERS Esports vs Copenhagen Flames. Zdroj: Twitter

V druhom zápase prvého kola lower bracketu sme mohli sledovať tím Entropiq, ktorý čelil proti tímu Finest. Aj po veľmi veľkej snahe tímu Finest o comeback na prvej mape sa im nepodarilo zvíťaziť ani na jednej z dvoch máp, ktoré sa odohrali. Tím Entropiq zvíťazil nad tímom Finest za stavu 2:0.

Tretí a štvrtý deň so zaujímavými zápasmi

Sprout prekvapivo ukázali neskutočné sily a dokázali poraziť tím, ktorý sa považoval zo najväčšiu hrozbu pre Sprout. Za výsledku 2:0 porazili GamerLegion, kde sa na prvej mape hralo predĺženie, ktoré bolo veľmi napínavé. Táto prehra tímu GamerLegion dostala švédsky tím do spodného finále kde ešte nemali protivníka. Sprout sa vďaka svojím výsledkom dostali do grand finále.

V spodnom semifinále sa odohrali zápasy tímov Entropiq, BLINK, 1WIN a Copenhagen Flames. 1WIN síce dokázali vyhrať prvú mapu Nuke nad tímom Entropiq, ale druhú a tretiu im Entropiq už nedali. 1WIN silno bojovali ale nakoniec prehrali za stavu 2:1 na mapy a vypadli z ESEA PREMIER S39.

Tím Copenhagen Flames nezahrali tú pravú hru proti tímu BLINK. Hráči tímu BLINK predviedli úžasnú dominanciu a neumožnili tímu Copenhagen Flames vyhrať ani len jednu mapu. Vďaka svojím silám vyhrali za stavu 2:0. Tímy Entropiq a BLINK sa posunuli do spodného finále, ktoré sa odohralo v štvrtom hracom dni.

V štvrtom dni sa odohral iba jeden zápas týkajúci sa spodného semifinále. BLINK porazili Entropiq na prvej mape Mirage a to za stavu 16:13. Entropiq sa po prvej mape zrovnali a ukázali, že oni určite nespia. S vynikajúcimi výkonmi dokázali vyhrať za stavu 2:1 na mapy proti tímu BLINK a posunuli sa do konsolidačného finále. Tu ich už čaká tím GamerLegion.