Titul pro mě znamená určitě více jako MVP ocenění – Rozhovor s majstrom MČR

Uverejnené od Daniel Hodor 7. decembra 2021 v CS:GO

Ahoj Neofrag, chceme ti v prvom rade pogratulovať k obhajobe zlata na MČR 2021 a MVP tohto turnaja.

Ahoj, děkuju moc a zdravím fanoušky 21Games.

Rovno sa opýtame a zaujíma nás tvoja odpoveď, ako hodnotíš tohtoročný turnaj v Brne?

Bylo to fajn, určitě to mělo pár much, jako například ssdčka co neměli anebo pracc roomky, ale fanoušci a produkce byla fajn.

Po nie veľmi presvedčivých výkonoch v posledných týždňoch ste boli stále považovaní za ašpiranta na titul. Aké boli pocity tímu pred turnajom?

Tak nálada před turnajem byla dost dobrá bych řekl, měli jsme kratší talk, který nám dost pomohl se psychicky připravit na MČR a byli jsme ready to jít vyhrát, což se i podařilo.

Motivujú vás ako top 30 team v HLTV rebríčku tieto CZ/SK turnaje? Áno, sú to možno jednoduchšie zápasy ako v EU, ale pripravujete sa na nich nejako špeciálne?

Tak určitě nás motivuje vyhrát nejlepší turnaj co tu je, člověk se zapíše do “historie” česko-slovenska. Přípravu máme stejnou jak v EU tak i na CZ/SK.

Zdroj IG: neofragcs

Vaša obhajoba začala prvým zápasom proti EERINESS, ktorého úvod bol prekvapivý, no zvládli ste to vyhrať 2:0. Ako sa vstupovalo do prvého zápasu, boli ste nervózni, pretože úvod zápasu nevychádzal tak ako to všetci očakávali?

Nevím jestli nervozni, spíš taková oťukávačka po dlouhé době před lidma. První zápasy vždycky jsou takové shaky, ale potom jsme nabrali confidence a vyhráli druhou mapu s přehledem.

Ďalším zápasom bolo predčasné finále a všetkými očakávaný zápas proti Enterprise. Tam z Vašej strany padol zaujímavý moment, keď ste nezabanovali Dust2. Táto mapa je vo vašom banliste, čo Vás viedlo s chlapcami nechať ju voľnú pre Enterprise?

Chtěli jsme ji zkusit zahrát a hlavně neukazovat naše taktiky na overpassu, takže spíš takovej trénink a vlastně jak na tom jsme, protože jsme dust nehráli snad 8 měsíců. 😀

Zápas ste aj po prehratom Duste otočili skvelým výkonom v druhej polovici Inferna. Bolo to presne tak, ako Beastik povedal v rozhovore po zápase, že prvú mapu ste im nechali, no ďalšie ste vedeli, že vyhráte? Enterprise predsa pred MČR mali výbornú formu, nebáli ste sa prípadného zlyhania na mape Inferno, ktorú hrajú často?

Ano, věděli jsme, že celou sérii dokážeme otočit. Řekl bych, že jsme se nebáli, protože inferno máme posledni dobou dobré a ctčka nam vyhovují a víme jak to tam hrát, takže nebáli.

V semifinále ste narazili na prekvapenie turnaja Dynamo Eclot, ktoré ste podľa očakávania jednoznačne zdolali. Ako hodnotíš tento zápas a celkovo tohto súpera, ktorý prekvapil postupom cez Entropiq Prague?

Eclot hrají poslední dobou pěkně, teda aspoň podle výsledku co koukám, ale neřekl bych, že by takovej tým měl být pro nás nějaký problém.

Finále, odveta proti Enterprise a jednoznačné víťazstvo. Pripravovali ste sa na tento duel nejako špeciálne? Lebo v niektorých momentoch to vyzeralo, ako keby ste mali súpera totálne prečítaného a on nevedel ako reagovať na Váš skvelý výkon.

Jak jsem psal, nic speciálního, nám stačí se dostat do hry, chytit začátek zápasu a málo kdo nás dokáže zastavit.

Zdroj IG: neofragcs

MVP turnaja druhýkrát po sebe, výkonmi zaslúžene, aj keď voľba MVP bola na ľuďoch. Je pre teba táto individuálna cena niečo čo berieš ako bonus, alebo to berieš ako ocenenie ktoré pre teba niečo znamená?

Beru to jako spíše bonus, titul pro mě znamená určitě více jako tohle ocenění.

Kotol, ktorý Vám vaša „Sinners Army“ vytvorila, bol elektrizujúci. Čo hovoríš na fanúšikov v Bnŕne? Boli pre Vás ľudia šiestym hráčom na mape? Hrá sa ti v takej atmosfére dobre? predsa na ForGames to až také silné nebolo.

Byli pro nás šestý hráč, slyšet jak skandují tvůj nick, je něco nepopsatelného a člověk, co to nezažije, tak to těžce pochopí. Mně se vždycky hrálo dobře na LANce a vždycky to byl spíše boost pro mě, než abych byl nervozni.

Otázka mimo MČR, znížil vašu psychiku, výborné výkony a pohodu v tíme, ktoré ste do ESL mali ten nepostup na MAJOR. Predsa po tomto nezdare a nešťastnom zápase s Movistar Riders sa Vám veľmi mimo CZ/SK nedarilo?

Řekl bych, že nás to nějak ovlivnilo, možná jsme neměli confidence do zápasu a nevěřili si. Ale na MČR jsme jeli s tím, to vyhrát a ani ve snu nás nenapadlo, že by jsme to nemohli vyhrát.

Aké plány máte s tímom v najbližšom období? Plánujete nejaký oddych alebo pokračujete v nastolenom tempe hrať ďalej?

Máme před sebou poslední turnaj a to je ESEA Premier. Po tomhle turnaji nastane zasloužené volno.

Neo, ďakujeme za rozhovor a prajeme tebe aj tvojmu tímu veľa šťastia vo Vašom pôsobení v Sinners!

Děkuji aji já za rozhovor!