Víťazi a porazení prvej Brawl Stars kvalifikácie na Gamefair 2021

Uverejnené od 21games 6. septembra 2021 v Gamefair 2021

Gamefair 2021 odštartoval prvou Brawl Stars kvalifikáciou. Kto doplní Sampi.Tipsport a eKoVy vo finálovom turnaji?

16 registrovaných tímov započalo svoju púť v prvej kvalifikácií za postupom, no iba 3 z nich sa nakoniec z postupu tešili. V prvom kole bracketu nás Marko a Hao sprevádzali súbojom Pepis.Shopu proti tímu Kypsilóndi, ktorý bol špecifický tým, že Kypsilóndi, hoc sa nezúčastňujú kompetitívnej scény, proti Fofkovi i Redovi už hrali vo finále druhej sezóny Slovenskej Stredoškolskej Ešportovej Ligy, ktoré bolo až prekvapivo vyrovnané, Fofko i Red však vtedy nakoniec vzišli víťazne. V Gamefair kvalifikácií bol tento výsledok jasnejší, Pepis.Shop si poradili s Kypsilóndmi 2:0

V druhom kole boli oči divákov na streame upriamené na súboj odvekých rivalov, ENTERPRISE esports a Glore_cz. Prvý set vyhral tím ENTERPRISE, no Glore náskok dotiahli a nakoniec tiež boli jediný zápas od postupu. Poslednou skúškou však neprešli a z víťazstva sa nakoniec tešilo ENTEPRISE.

Druhý semifinálový slot v kvalifikácií si zaistil Team Gravity, ktorý porazil Infactus Gaming 2:0. Na druhej strane bracketu sa z postupu do semifinále tešila SaWeKoMa po výhre nad NieRom 2:0 a Pepis.Shop, ktorý porazil Mystic Black takisto 2:0.

Práve semifinálový súboj SaWeKoMy a Pepis.Shopu ponúkol divákom priam reklamu na Brawl Stars. Pepis.Shop síce prehrali prvé 2 sety, dokázali sa však pozviechať a o víťazovi celého zápasu sa nakoniec rozhodovalo až v poslednej možnej mape, po ktorej sa tešili z výhry hráči tímu SaWeKoMa, čím si vybojovali postup na Gamefair 2021. Druhým postupujúcim sa stal ENTERPRISE esports po výhre nad Team Gravity, 2:0.

Po semifinále sme teda poznali 4 účastníkov finálového turnaja Gamefair 2021 v Brawl Stars, a to Sampi.Tipsport, eKoVy, SaWeKoMa a ENTERPRISE esports. Brawl Stars večer však ešte nebol u konca, o piatom rozhodujúcom sa totiž rozhodovalo v súboji o tretie miesto medzi Pepis.Shopom a Team Gravity. Team Gravity sa chopil jedinečnej šance na postup výhrou prvého setu, Pepis.Shop však fiasko nedopustil a postup na Gamefair spečatil výhrou 3:1

Najväčší favoriti teda potvrdili očakávania a postup na Gamefair si zabezpečili už z prvej kvalifikácie. Stále je tu však príležitosť pre ostatné tímy, prestíž, skúsenosti, či možnosť zahrať si o 500€ prize pool a titul víťaza Gamefairu 2021 stále majú vďaka druhej kvalifikácií, do ktorej sú registrácie stále otvorené!

Aktivity boli spolufinancované Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita.