O titul majstra Českej republiky zabojujú Sinners a Enterprise

Uverejnené od 21games 28. novembra 2021 v CS:GO

V predposlednom dni MČR 2021 náš v úvode dňa čakali štvrťfinálové duely. Z týchto dvoch zápasov sme sa dostali k posledným dvom semifinalistom, ktorí by doplnili eSubu a Sinners. Diváci priamo v Brne , ale aj na twitchi sa tak mohli opäť tešiť na skvelé CSGO. 

Zdroj: IG entropiqteam

DYNAMO ECLOT ZVLÁDLO AJ ODVETU PROTI MINULOROČNÉMU MEDAILISTOVI ENTROPIQ!

Ranný a zároveň prvý zápas sobotňajšieho MČR zviedli tímy Dynamo Eclot a Entropiq Prague. Odveta súboja z prvého dňa sa začala rovnako ako v stredu na mape Dust2. Tú si zvolili „zelení“ s vidinou nápravy svojho výkonu z prvého duelu. To sa im ale nepodarilo a po výbornom výkone viedol Eclot 1:0 na mapy. 

Ecloti nezachytili úvod stretnutia na svojom picku Inferno a prehrávali už 9:2. Od tohto skóre ale Entropici získali už len 3 body a Eclot výsledok mapy otočil na 16:12. Do semifinále sa tak pozrelo Dynamo, ktoré si po ročnej odmlke opäť zahralo v boji o medaily. Entropiqu naopak MČR absolútne nevyšlo a neobhája striebro z minulého online eventu. 

Zdroj: IG: dynamoeclot

ENTERPRISE PO UVOĽNENOM VÝKONE POSLEDNÝM SEMIFINALISTOM MČR

Posledný štvrťfinálový zápas, ktorý bol v sobotu druhý na rade odohrali Enterprise proti Sampi.Tipsport. Zápas sa začal na mape Ancient, ktorú si vybrali Sampi.Tipsport. Na tejto mape to bol vyrovnaný boj, ale momentálna forma rozhodla prvú mapu. Enterprise si odniesli prvý bod so skóre 16:10.

Štvrťfinálový zápas pokračoval pickom Enterprise. Overpass sa ukázal ako jedna z najsilnejších máp tohto tímu a na nej rozdrvili súpera jednoznačne 16:5. Víťazstvom 2:0 sa posunuli do semifinále a proti eSube to bude veľký šláger. Sampi.Tipsport svoje pôsobenie na MČR ukončili a pocestujú domov.

Zdroj Twitch: playzonecz

SINNERS SA STÁVAJÚ PRVÝM FINALISTOM A ZABOJUJÚ O OBHAJOBU MINULOROČNÉHO TITULU!

Semifinálový duel medzi favoritom MČR Sinners a prekvapením Dynamo Eclot začalo mapou Inferno. Dynamo si verili, ale nedokázali ukázať svoju silu na tejto mape. Sinners ukázali, že Inferno majú nahrané a výborným výkonom ho zvládli 16:7. 

Na mape Ancient, ktorú zvolili „hriešnici“ to až tak jednoznačne nevyzeralo. Ecloti nezložili zbrane a výbornou prvou polovicou viedli 9:6. Sinners si museli oproti prvej mape siahnuť na dno svojich síl a zvládli Dynamo aj na tejto mape udolať. Famózny obrat zariadil nestarnúci Oskar a jeho neskutočne hrajúci kolega Neofrag. Hra sa skončila výsledkom 16:13, víťazstvom Sinners 2:0 na mapy a postupom do grandfinále. Eclot si zahrajú v boji o bronzovú medailu. 

zdroj: IG: sinnersesports

ESUBE TO AJ NAPRIEK VEĽKEJ SNAHE OTOČIŤ NEVYŠLO A DO FINÁLE SA TAK DOSTALI ENTERPRISE.

Záverečný zápas dňa na MČR patril druhému semifinále eSuba versus Enterprise. Zápas, ktorý tak celkom nemal jasného favorita. Oba tímy si priniesli z posledných laniek skvelú formu a na turnaji roka u nás ju chceli potvrdiť. Prvou mapu semifinále bola mapa Overpass, ktorú si zvolili Enterprise. Overpass hráčom eSuba nechutil a na tejto mape boli súperom porazení 16:4.

V druhej mape už Enterprise siahali na víťazstvo výbornou prvou polovicou, ktorú vyhrali 11:4. eSuba ale krásnym comebackom otočila mapu Nuke na 16:13. Touto hrou vyrovnala zápas na 1:1 a semifinále tak šlo do rozhodujúcej decider mapy Ancient.

Tú začali Enterprise priam neskutočne, eSubu v prvej polovici zápasu nepustili k ničomu a viedli 12:3. Modrá krv sa ale nevzdala a sériou 7 bodov znížila na 12:10. Enterprise to nezložilo, v ďalšom priebehu ukontrolovali stav stretnutia a zvíťazili 16:11. Stali sa tak druhým finalistom MČR 2021. eSuba aj po neskutočnej jazde v druhej a tretej mape nedokázala uhrať tretí comeback na turnaji a budú hrať proti Eclotu len o 3.miesto. 

Zdroj Twitch: playzonecz

MČR 2021 mieri do grandfinále!

V nedeľu nás tak čaká rozlúštenie hádanky kto vyhrá MČR 2021 v hre CSGO? Budú to obhajcovia titulu Sinners, alebo sa zrušenie ich ročnej nadvlády na CZ/SK scéne podarí Enterprise? Dozvieme sa to v záverečnej bo5 v poobedňajších/večerných hodinách. Určite nezabúdajme aj na zápas o 3. miesto a malé finále turnaja medzi Dynamom Eclot a eSubou.