Výherný tím ESEA PREMIER S39 je Sprout!

Uverejnené od Richard Baboľ 21. decembra 2021 v CS:GO

Kto sa dostal do finále ?

Sprout sa po výborných výsledkoch dostali až do finále a to iba s jednou prehratou mapou. Síce tím Sprout už čakali vo finále a boli pripravení, museli ale čakať na výsledok konsolidačného finále. V konsolidačnom finále sa streli tímy GamerLegion a Entropiq. GamerLegion spadli do lower bracketu po prehre vo finále horného pavúka proti tímu Sprout. Entropiq sa do konsolidačného finále dostali vďaka výhram v lower brackete.

Grand Finálový zápas Sprout a Entropiq

V nedeľu 19. decembra sa ukončila ESEA PREMIER S39. Dva finálové tímy, ktoré sa úspešne vďaka svojím silám dokázali dostať do grand finále boli Sprout a Entropiq. Sprout, ako tím ktorý sa do grand finále dostal z hornej tabuľky, mal výhodu o jednu výhru v BO5 sérií takže sa začínalo za stavu 1:0 na mapy pre tím Sprout.

Vzhľadom na výhodu pre tím Sprout bol prvý tím, ktorý pickoval prvú mapu Entropiq. Pickli mapu Ancient, ktorá každopádne nedopadla v ich prospech. Po snahe výhry sa tímu Entropiq nepodarilo vyhrať túto mapu a prehrali ju za stavu 16:7.

Druhý pick zodpovedal tímu Sprout, nimi bola picknutá mapa Vertigo. Po veľmi šikovne zahranej prvej polovici zo strany Entropiq, hráči tímu Sprout chceli zatrhnúť túto dominanciu a odohrala sa veľmi vyrovnaná mapa. Po kolách, ktoré boli veľmi záživné z hľadiska profesionality sa táto mapa skončila za tesného výsledku 16:14 pre tím Sprout.

Za výsledku 3:0 tím Sprout vyhráva grand finále ESEA PREMIER S39 Europe a odnáša si priamy postup na ESL Pro League Season 16 Conference spoločne s prize poolom $20,000! Entropiq ako tím ktorý skončil na druhom mieste si odnáša $12,000.

zdroj: ESLCS twitter