Zajtra začína najväčší Brawl Stars sviatok roka: MČR v mobilných hrách

Uverejnené od 21games 25. novembra 2021 v Brawl Stars

Zajtra v piatok 26.11. vyvrcholí polročná snaha najlepších česko-slovenských tímov na Brawl Stars scéne. Začínajú sa totiž Samsung Majstrovstvá ČR v mobilných hrách. V ich šiestom ročníku sa bude bojovať v Brawl Stars a Wild Rifte, pozornosť dnes venujeme práve mobilnému hitu od Supercellu.

Minulý ročník sa kvôli pandemickej situácii neuskutočnil, tento rok sa však tribúny v Brne naplnia fanúšikmi mobilného gamingu. V turnaji roka sa 8 najlepších tímov pobije o celkový prize pool 60 000 Kč.

Najhorúcejším kandidátom na výhru českého šampionátu sú obhajcovia titulu, Sampi.Tipsport v zložení Lodon, Kaja a Kepo. Dlhodobo sa považujú za jednotku česko-slovenskej scény a zvíťazili aj v celkovom MČR rankingu. Na krku majú takisto zlaté medaily z Ostrava Championship 2021.

Najväčším vyzývateľom Sampi sú Pepis.Shop. Pepisáci dokázali vo finále Gamefairu 2021 ukázať celej Brawl Stars scéne, že dominancia tímu Sampi je narušiteľná. V Grandfinále ich porazili 3:0. Na MČR však bude v oslabenej zostave, nakoľko Fofko ani Red sa do Brna nedostavili. Bubča a Vajdíka teda doplní bývalý hráč Sampi, Bandit.

O najvyššie priečky sa takisto pobijú Inside Games. Salty, Wextrix, Koshar a Mata sa po rozpade a fúzií Overkillu s Dynamo Eclotom ukázali víťazstvom Samsung Midseasonu. Po dvojmesačnej pauze na turnajovej scéne sme ich videli na Gamefairi i Ovachampe. V oboch turnajoch sa umiestnili na treťom mieste.

Dresy tímu Glore budú obliekať Python, Slayerko, Ivkaz a Lama. Glore predvádzal v MČR kvalifikáciách konzistentné výkony, na Ovachampe sa umiestnil na štvrtom mieste, no postup by bol v jeho prípade prekvapením. V GSL skupine B totiž čelí Sampi i Pepis Shopu, dvom hlavným favoritom turnaja.

Zdroj: PLAYzone

Skupina je ale priechodná pre ENTERPRISE Esports. U Makaba, Zizika a Lemura možno pozorovať v tejto sezóne pokles formy, na Gamefairi ani Ovachampe nedokázali postúpiť zo základnej skupiny, v MČR kvalifikáciách takisto nerpeskočili laťku výkonov z minulého roka. Ako je však známe, finálový turnaj je finálový turnaj a v prípade tohto tímu je obhajoba tretieho miesta reálna.

Na MČR sa predstaví i stálica eKoVy. V skupine A bude hlavným vyzývateľom Inside Games a Enterprise v boji o postup. Začiatok sezóny mali eKoVy úspešný, uvidíme, ako si ICY, Rajče, Sochynko a Křemílek však poradia na jej vrchole v živom prostredí.

V A skupine však môže zamiešať karty i NecroRaisers v zložení Janko, Ban a RedCree. Tento tím sa dostal na MČR cez Last Call. Napreik tomu, že nie je povžovaný za favorita turnaja, vo finále rozohodujú vždy iba samotní hráči. Zajtra sa teda na Twitchi PLAYzoneUP máme čo tešiť!

Hamonogram Samsung MČR v Brawl Stars:

  • 9:30: 1. kolo GSL skupín
  • 10:30: Zápas porazených skupina A
  • 11:30: Zápas porazených skupina B
  • 12:30: Decider skupina A
  • 13:30: Decider skupina B
  • 14:30: 1. semifinále
  • 15:30: 2. semifinále
  • 16:30: Grandfinále