ZETA Division na majstrovstvách sveta v Brawl Stars zdemolovala svojich súperov!

Uverejnené od Marek Harvan 29. novembra 2021 v Brawl Stars

Zatiaľ čo v piatok prebiehali Majstrovstvá ČR v Brawl Stars, v Rumunsku začínalo vyvrcholenie najväčšieho svetového Brawl Stars turnaja: Brawl Stars Championship 2021. Jeho víťazmi sa stali s prehľadom japonskí ZETA Division po výhre nad NAVI 4:1.

Nová aréna, nový formát

Rumunská Bukurešť hostila tohtoročné finále majstrovstiev sveta v Brawl Stars, na ktorom sa korunoval jeho tretí víťaz. Finále sa odohrávaalo hybridným formátom, teda časť tímov, ktoré sa nemohli z pandemických dôvodov zúčastniť podujatia, mohli hrať aj z domu. Turnaj sa odohrával bez účasti divákov naživo, avšak pár desiatok pozvaných osobností fandilo naživo v Brawl House.

Finále majstrovstiev sveta pramenilo ako každý rok z celoročných kvalifikácii z rôznych regiónov. Zo 16 celkových finálových slotov bolo 5 z Európy, 3 z Číny, 2 zo Severnej Ameriky, 2 z Južnej Ameriky, 2 z východnej Ázie, 1 z východnej Európy a 1 zo zvyšku Ázie + Oceánie.

Hralo sa single elimination formátom v tradičnom BO5xBO3 formáte s obojstrannými banmi. Počas celého turnaja bola možnosť naživo stávkovať, ktorý tím vyhrá zápas, či hlasovať za MVP daného zápasu. Za správne odpovede a interakcie mohli hráči vyhrať nový Jessie skin.

ZETA Division
ZETA Division. Zdroj: Supercell

Mnoho povolaných, ZETA vyvolená

V posledný hrací deň sme mali 8 tímov uchádzajúce sa o titul. INTZ otočil zápas proti favorizovanému Tribe Gamingu. NAVI nedarovali Queen Nai ani jednu hru, Totem sa ale zapotil proti STMN Esports. V poslednom zápase ZETA Division porazila európskeho hlavného favorita ACM Qlash.

Semifinále sa nieslo v znamení dvoch hlavných ostávajúcich favoritov. Ruskí NAVI porazili brazílskych INTZ 3:1 a japonská ZETA podobne dominantne porazila európskych Totem Esports.

Hra o titul sa hrala prvýkrát v histórii MS formátom BO7xBO3. NAVI si vzali na konto prvý Bounty set, odvtedy však vždy vzali len najviac jednu hru v sete a celkovo teda prehrali 1:4.

Titul najhodnotnejšieho hráča si vzal Sitetampo a hráčska verejnosť sa zhoduje, že nie len MVP titul ale i samotný titul majstra sveta šiel do správnych rúk.

Hneď po skončení turnaja bol ohlásený termín svetového šampionátu 2022, tým je 26. júl. Či sa podarí nejakému česko-slovenskému hráčovi dostať sa do bojov o najvyšší titul, sa necháme iba prekvapiť. V každom prípade sa ale už teraz môžeme tešiť na tie najkvalitnejšie svetové playe aj v ďalšej sezóne.